Primera División, 6. kolo, 24.09.2011, 20:00 h
Real Madrid 6:2 Rayo Vallecano
Rayo Vallecano

Real se ispucao na Vallecanu

Nikola Vlahović • subota, 24.09.2011.

Atraktivnu i uzbudljivu utakmicu odigrali su Real Madrid i Rayo Vallecano u petom kolu Primere. Gledatelji na Santiago Bernabeu vidjelu su čak osam golova, a na kraju su slavili domaćini rezultatom 6:2. Međutim, Rayo Vallecano zadao je dosta problema Kraljevskom klubu, posebno u prvom poluvremenu...

Nakon poraza od Levantea i remija s Racing Santanderom, Real Madrid na svom je terenu dočekao novog prvoligaša, Rayo Vallecano. Gosti su odigrali odličnih 45 minuta, ali to im nije bilo dovoljno te su domaćini na kraju došli do zaslužene pobjede. Utakmica za Real počela je katastrofalno i Santiago Bernabeu utihnuo je već nakon pola minute. Naime, čim su gosti krenuli s centra poveli su. Casillas je obranio udarac s vrha šesnaesterca, međutim, odbijenu loptu prihvaća Michu te je šalje iza leđa domaćeg vratara.

Već u petoj minuti igrači Vallecana ponovno su zaprijetili. Nakon brze kontre dobro je pucao Piti, ali je lopta prohujala pored vratnice. Real je imao lijepu priliku za izjednačiti u osmoj minuti. Kaka je u solo prodoru od centra došao do vrha gostujućeg šesnaesterca gdje su ga faulirali braniči Vallecana. Silovito je slobodan udarac izveo C. Ronaldo, ali je lopta otišla preko gola. Gosti su sjajno otvorili utakmici i u 13. minuti bili su blizu drugog gola. Bangoura se na boku lijepo riješio Marcela te je odlično vratio povratnu loptu u kazneni prostor Real Madrida, ali je udarac Raula Tamuda obranio Casillas.

Prvi udarac u okvir gola igrači Real Madrida imali su u 21. minuti. Nakon gužve u gostujućem šesnaestercu pucao je Kaka, međutim, vratar Gimenez bio je na pravom mjestu. Rayo Vallecano igrao je hrabro te je u 25. minuti imao novu priliku. Za udarac se izborio neugodni Bangoura, a lopta je prohujala malo iznad vratnice. Jose Mourinho bio je jako nezadovoljan igrom svoje momčadi te je u 28. minuti napravio prvu zamjenu. Igru je napustio Lass, a umjesto njega je ušao Mesut Özil.

Blizu izjednačenja domaćini su bili u 36. minuti kada je dobro pucao Özil, ali se gostujući vratar iskazao dobrom intervencijom. Tri minute nakon toga Real je poravnao rezultat. Gosti su izgubili loptu u napadu, a Real je odigrao jednostavnu i brzu kontru koju je pogotkom završio C. Ronaldo. Gimenez nije imao previše šanse protiv Portugalca koji mu je loptu poslao kroz noge. Taj je pogodak dao "krila" Realu koji je do odmora postigao i drugi gol. Nakon slobodnog udarca visoko je skočio Sergio Ramos te je glavom spustio loptu za Higuaina, a Argentinac lagano šalje loptu u praznu mrežu.

Početkom drugog poluvremena Real je povećao svoju prednost. Nakon što je sudac pokazao na bijelu točku, najstrožu kaznu u 51. minuti sigurno je realizirao C. Ronaldo. Ipak, Rayo Vallecano odmah je uzvratio pogotkom. Nakon kornera lopta je došla na drugu vratnicu gdje ju je dočekao Michu te je pospremio u mrežu. Međutim, Casillas je izbacio loptu iz gola te glavni sudac nije odmah priznao pogodak, tek nakon intervencije pomoćnog suca pokazao je da se igra nastavlja s centra.

Dvije minute nakon što su gosti smanjili rezultatski zaostatak Real je ostao s igračem manje. Zbog igranja rukom drugi žuti karton dobio je Di Maria te je morao pod tuš prije svojih suigrača. Mourinho je odmah reagirao te je u igru uveo dva nova igrača, Khediru i Benzemu. Kraljevski klub u 67. minuti ponovno je imao dva gola prednosti. Nakon ubačaja iz kuta s(p)retno reagira Varane te postiže svoj prvi gol u dresu španjolskog velikana.

Ubrzo je Real došao i do petog gola. Ponovno je sijevnula brza kontra, a s vrha šesnaesterca gol Vallecana pogodio je Benzema. Gledatelji na Santiago Bernabeu vidjeli su još jedan pogodak do kraja utakmice. Ponovno je precizan s bijele točke bio C. Ronaldo koji je tako s tri postignuta gola završio utakmicu.

• Obrisan korisnik25.09.2011. u 07:22
    Pa oni vise ne mogu zavrsit utakmicu sa 11 igraca-to moze proc protiv ovakvih suparnika ali protiv jacih momcadi ce bit u grdim problemima!
  • Obrisan korisnik25.09.2011. u 00:08
    Bez obzira na crveni realu jako sumnjivo mi je bilo suđenje posebice 2. gol reala za koji mislim da je iz dobrog ofsajda. da se otislo na odmor sa 1-1 tko zna sta bi pritisak donio igracima reala iako moram reci da igra Raya kod vodstva 0-1 je bila sve samo ne pametna,ostaviti onoliki prostor kod... [više na forumu]
  • xavice24.09.2011. u 23:59
    neznam tko je gledao utakmicu,jako loš real,rezultat zvuči svemirski,ovaj vallecano bi se u hnlu borio za opstanak..mučit će se real sa svima ako ne poprave igru
    xavice
  • Obrisan korisnik24.09.2011. u 23:52
    netko hat trick sa 2 penala a netko svaki put prode trojicu pa ga zabije! zna se!