Vodeni sportovi

Jug bez bodova s Talijanima

Matej Milanović • četvrtak, 06.10.2011.

Jug CO nije uspio zaustaviti Pro Recco u trećem kolu Jadranske lige u vaterpolu. Talijani su prvim gostujućim slavljem produžili svoj pobjednički niz.

JUG CO - PRO RECCO 7:10 (0:2, 4:3, 2:3, 1:2)

Jadranska liga, 3. kolo, Dubrovnik

Jug: Vićan, Vranješ, Sutić, Janović 1, Joković, Pavlović, Marković, Bušlje 1, Karač, Dobud 2, Macan, Obradović 2, Perčinić, Goreta 1. Trener: Fatović.

Pro Recco: Pastorino, Burić, Madaras 3, Figlioli, Kasas, Felugo 1, Filipović 2, Pijetlović 2, Figari 1, Sukno, Molina, Prlainović 1, Lapenna. Trener: Porzio.

Suci: Margeta (Kranj), Štampalija (Šibenik)

Igrač više: Jug 2/11, Pro Recco 2/6

Peterci: Jug 0/1, Pro Recco -

Pro Recco je u Dubrovnik došao na svoje prvo gostovanje nakon dvije uvjerljive domaće pobjede. S druge strane, Jadran Herceg Novi je u prošlom kolu neočekivano zadržao Dubrovčane na neodlučenom rezultatu.

Na vratima talijanskog prvaka ponovno je bio Pastorino, koji je u prvoj dionici zadržao svoja vrata nedirnutima, dok su njegovi suigrači zabili dvaput za 2:0 na prvom odmoru. U drugoj četvrtini Pro Recco je dvaput imao +4, ali je Jug serijom od tri pogotka ipak na poluvrijeme otišao s minimalnim zaostatkom, 5:4.

U trećoj četvrtini Jug je izjednačio na 6:6, no tada su Talijani prelomili utakmicu. Prlainović i Felugo zabili su za 8:6 pred odlazak na zadnji odmor i Jug se više nije uspio vratiti. U posljednjoj dionici gosti su povisili na konačnih 10:7.

Domaće su s dva pogotka predvodili Dobud i Obradović, dok je kod Recca najbolji bio Madaras s tri zgoditka. Bivši Jugaš Sukno nije se upisao u strijelce. Dubrovčane je boljeg rezultata, između ostalog, koštala i loša realizacija igrača više. Domaći su zabili samo dva gola iz jedanaest prilika s igračem više, dok je Pro Recco također zabio dvaput, ali iz samo šest prilika.

U idućem kolu Jug će ugostiti još jednog teškog protivnika, riječko Primorje, a Recco će gostovati kod Medveščaka.

• Obrisan korisnik06.10.2011. u 11:29
    da jug nema vrhunsku ekipu nebi nista rekao al ovako..i nemoze se usporedjivat s jadranom hn ni ostalim cg..partizan je lani skinuo recca s ne jacom ekipom od juga
  • Obrisan korisnik06.10.2011. u 11:06
    Najveca glupost koju smo ikad napravili je bila zvat dopustit Pro Reccu nastupanje u Jadranskoj ligi. Liga je i dosad bila najjaca na svitu, a ovako in samo dajemo priliku da se uigraju. Sebi cinimo medvjedu uslugu.
  • Obrisan korisnik06.10.2011. u 09:58
    katastrofalan rezultat, recco bez tempestia na golu razbije juga!
  • Balthazar06.10.2011. u 08:41
    Balea, slično bi mogli govoriti i crnogorci (Jadran (HN) izgubio kod Pro Recca 8 razlike). Pro Recco je očito u ovome trenutku svijet za sebe.