Vodeni sportovi

Primorje obranom do pobjede

S Kantride:Vedran Filipović • utorak, 04.10.2011.

Vaterpolisti Primorja Erste Banke svladali su momčad Jadrana iz Herceg Novog rezultatom 9:6, a ono što posebno može veseliti Riječane jest činjenica da nisu igrali dobro, no svejedno su bez problema uzeli tri boda.

PRIMORJE EB - JADRAN HN 9:6 (3:2, 2:1, 3:2, 1:1)

Jadranska liga, 3.kolo

Primorje Erste Banka: Car, Glavan, Paškvalin, Krapić, Varga 1, Franković 1, Muslim 1, Jelača 1, Tiškivski, Barać 1, Šetka 1, Garcia 2, Radić (9 obrana), Buljubašić 1. Trener: Zoran Roje.

Jadran Herceg Novi: Šćepanović (12 obrana), Sekulić 3, Sarić 1, Tešanović, Vidović, Latinović, Baničević, Gojković, Premuš 1, Subotić, Beltrame, Tomašević, Kandić, Krizman 1. Trener: Ivica Tucak.

Igrač više: Primorje EB 4/11, Jadran HN 4/6

Peterci: Primorje EB -, Jadran HN -

Žuti kartoni: Zoran Roje (Primorje EB) i Ivica Tucak (Jadran HN)

Suci: Mladen Rak (Dubrovnik) i Miroslav Vlašić (Zagreb)

Momčad Zorana Roje i Ivana Asića pobjedom protiv Novljana otvorila je ovogodišnje izdanje Jadranske lige na radost 700-tinjak gledatelja koliko se skupilo na bazenu Kantrida. Dobili su pljesak gosti na predstavljanju, pogotovo bivši Bankari Premuš, Beltrame i Krizman, a bilo je vrlo zanimljivo vidjeti kako će se Primorjaši snaći u bazenu bez mozga ekipe, Mađara Daniela Varge.

Otvaranje je bilo kao iz najljepših snova, Beltrame je zaradio isključenje, a Garcia je pronašao Jelaču na drugoj stativi koji poentira za vodstvo domaćih. U sljedećem napadu - novi gol, Denes Varga se fino izvukao u jednoj polukontri te mirno pogodio nebranjeni dio mreže. Inače, na golu za Riječane počeo je Zdravko Radić dok je mjesto u sredini napada zauzeo Anđelo Šetka. Nakon odličnog početka, Novljani su se malo pribrali, Sekulić je probio domaćeg vratara iz blizine, a Buljubašić napravio dva prekršaja u napadu u nizu. Srećom, nisu to igrači Ivice Tucka kaznili, Muslim iz kontre trese Šćepanovićevu mrežu. Ipak, prvih osam minuta završava s minimalnom prednošću domaćina budući da Premuš zabija nakon isključenja Damira Glavana.

Nakon nekoliko neuspješnih napada s obje strane, lovostaj prekida Šetka svojim prvijencem pred riječkom publikom. U drugoj četvrtini došla je do izražaja obrana o kojoj se pričalo u najavi susreta, domaći su jurišali gore-dolje po bazenu dok Crnogorci često puta ne bi uspijevali niti ugroziti domaći gol. Franković s igračem više diže na 5:2, no njegov gol poništio je vrlo dobri ljevoruki igrač Luka Sekulić.

Odmah po startu drugog poluvremena dogodio se najljepši trenutak utakmice, riječki Španjolac iznenadio je svih svojim udarcem nakon jednog prekršaja, a lopta se strelovito zabila u gostujuće rašlje. No, nisu se Primorjaši dugo veselili, zabio je Riječanin Krizman za 6:4. Vatromet golova u dvije minuta drugog dijela zaključio je Buljubašić svojim prvim golom na utakmici. Rezultat 7:4 dugo je stajao na semaforu, imali su domaći mnogo prilika za otići na četiri razlike, ali igrač više je danas bio, ne kriminalan, ali vrlo loš. U tim trenucima imali su tri uspješne realizacije od devet pokušaja, ali treba reći da je Šćepanović vrlo dobro branio te držao goste "iznad vode". Postigao je Sekulić svoj treći gol, no prije posljednjeg dijela igre poništio ga je Xavi Garcia laganim pogotkom iz kontre.

Jovan Sarić približio je goste na zaostatak od dva razlike nakon loše igre s obje strane, ali kapetan Barać se ukazao kad je bilo najpotrebnije, u 27. minuti zabio je gol s igračem više koji je ujedno bio i posljednji na susretu. Primorje nije pokazalo bajnu igru, od početka sezone muči ih "igrač više" (4/11), no momci grizu u obrani, a tamo se susreti pobjeđuju.

Vratar Radić imao je solidnu premijeru pred domaćim tifosima, skupio je devet obrana, ali i nekoliko puta odlično isplivao te ukrao loptu gostima dok se njihov sidrun borio za nju, vrlo dobro je glumio dodatnog obrambenog igrača. "Govorilo se da je Primorje jače od Jadrana HN, ali i gosti su pokazali da mogu igrati s jakim ekipama, to su i pokazali remijem protiv Juga. Ušli smo maksimalno ozbiljno u utakmicu, to se vidjelo od samog starta. Igrač više nije funkcionirao u pojedinim momentima, ali ovo je ipak nova ekipa i treba joj vremena da se uigra. Obrana je dobro odradila svoj posao, dobro smo trenirali dva mjeseca i nadam se da ćemo i ubuduće pokazati takvu igru u obrani", kazao je novi riječki golman.

Već u subotu igra se derbi u Gružu, Jug dočekuje Primorje koje je danas pokazalo dozu neuigranosti. Dubrovčani će takve greške znati kazniti. "Mislim da ne moram ništa reći o Jugu, ove godine su se još više pojačali. 'Ajmo reći da smo mi u nekom naletu, ali moramo biti na zemlji i moramo protiv svakog protivnika dati sve od sebe. To je najbolja formula kako se dolazi do pune forme i samopouzdanja", zborio je Samir Barać prije nego što je otišao pozdraviti Daniela Vargu koji je s gipsom na desnoj ruci došao bodriti suigrače.