Vodeni sportovi

Medveščak uvjerljivo bolji od Kopra

Zvonka Keliš • četvrtak, 06.10.2011.

U trećem kolu Jadranske vaterpolo lige vaterpolisti Medveščaka slavili su na gostovanju u Kopru. Gosti su uvjerljivo svladali domaćina s 14:6. Dobra je to najava za predstojeće kvalifikacije u Istanbulu.

Koper - Medveščak 6:14 (3:5, 1:2, 1:2, 1:5)

Suci: Brala/Rožman

Koper: Gržentič, Benić, Verač, Bence, Barbarić 2, Anzeljc, Griffin 1, Galić, Bukovac 1, Čupić 2, Puš, Crnica, Jovanović, Krivičić
Trener: Veselin Đuho

Medveščak: Selem (13), Burić, Babić 4, Čule, Jakovac, Kučević, Martinić, Benić, Kolar 2, Geratović 2, Ćuk 3, Samodol, Lazić, Blažević 3
Trener: Damir Vincek

Igrač više: Koper 4/7, Medveščak 4/8
Peterci: Koper 1/3, Medveščak -

U gostima kod Kopra vaterpolisti Medveščaka su u sklopu trećeg kola Jadranske lige, stigli do druge uvjerljive pobjede. Odlična prva i posljednja četvrtina potpuno su uništile nade Kopra o mogućoj domaćoj pobjedi.

Medveščak je dobro krenuo u susret te je nakon prve četvrtine vodio 5:3. Drugu četvrtinu gosti su dobili 2:1 te na odmor odlaze s tri gola prednosti (7:4). U trećoj četvrtini ponovno ista situacija kao i u prethodnoj, no zato u posljednjoj vaterpolisti Medveščaka sve rješavaju s 5:1 i konačnih 14:6.

U redovima pobjednika istaknuo se Babić s četiri pogotka, dok su po tri dodali Ćuk i Blažević. Selem je na golu sakupio 13 obrana. Najbolji kod Kopra bili su Barbarić i Čupić sa po dva gola.

Pobjeda u Kopru odlična je najava za vaterpoliste Medveščaka pred kojima je kvalifikacijski turnir u Istanbulu gdje će pokušati izboriti osminu finala Euro cupa.