Vodeni sportovi

Primorac preko Šibenika do prve pobjede

Ivana Jurica • nedjelja, 02.10.2011.

U trećem kolu regionalne Triglav Jadranske lige, u Kotoru, na bazenu Nikša Bućin, sastale su se dvije momčadi koji su u prva kola ostvarile po dva poraza. I Primorac i Šibenik željeli su u međusobnoj utakmici prekinuti taj niz, a uspjelo je to domaćinima koji su slavili s jednim golom razlike – 7:6.

Primorac - Šibenik 7:6 (3:3, 0:2, 1:0, 3:1)

Kotor, bazen „Nikša Bućin”, gledatelja: 200

Primorac: Kralj, Bulatović, Marković 1, Gopčević 1, Nikčević , Đurović, Car 2, S. Krivokapić 1, Fanfani, Paunović, Popović 2, Murišić, B. Krivokapić, Čučković. Trener: Vido Lompar.

Šibenik: Jukić (9 obrana), Santini, Erak, Belamarić, Antić 1, Lindhout, Vlahović 1, Bašić, Stojanović 2, Sabioni 1, Seferović, Španja, Sučić, Šarić 1. Trener: Mate Zeljak.

Igrač više: Primorac 3/6, Šibenik 1/3

Peterci: Primorac 1/1, Šibenik -

Suci: Obradović i Matijašević (Herceg Novi)

Mlada momčad iz Krešimirova grada dobro je ušla je u utakmicu. Nakon 3:3 u prvoj četvrtini, u drugih su osam minuta postigli dva gola, a nisu primili niti jedan.

U drugo su poluvrijeme tako ušli s dva gola razlike, no, to nisu uspjeli sačuvati do kraja. Domaćin je odgovorio serijom 4:0, došao do potpunog preokreta, vodstva 7:5. Do kraja utakmice Šibenčani su uspjeli samo smanjiti rezultat, sve do konačnih 7:6.

Kod domaćina po dva gola postigli su Car i Popović, a kod gostiju Stojanović.