Liga prvaka - Skupina A, 2. kolo, 08.10.2011.
RK Zagreb 33:19 Bosna BH Telecom
Bosna BH Telecom

Bosna preslaba za CO Zagreb

Iz zagrebačke Arene: Damir Žbulj, Zvonka Keliš • subota, 08.10.2011.

Rukometaši Croatia osiguranje Zagreba, nakon uvjerljive i sigurne predstave, slavili su u drugom kolu natjecanja u skupini A Lige prvaka. Bosna se pokazala kao nedorasli protivnik, plus sedam na odmoru pretvoreno je u čak plus 14 na kraju utakmice. Dvoboj u zagrebačkoj Areni, pred oko šest tisuća gledatelja, završen je rezultatom 33:19.

CO Zagreb - Bosna BH Gas 33:19 (16:9)

ZAGREB - Arena Zagreb; Gledatelja: 5500
Suci: Nenad Nikolić/Dušan Stojković (Srb)

CO Zagreb: Šego (10 obrana), Pešić (6 obrana), Marić 2, Stepančić 2, Kopljar 6, Matulić 1, Šprem 3, Špiler, Gojun, Horvat 7, J. Valčić 2, Vukić 5, T. Valčić, Balić 3, Kaleb, Gal 2
Trener: Ivica Obrvan

Bosna BH Gas: Martinović (6 obrana), Tatar, Jusufović, Terza1 , Međić 5, Tojčić 1, Bašić, Čakić 5, Halilbegović , Raković, Mujanović, Pažin 1, Gorenac, Vražalić 2, Savić 1, Mesarić 2
Trener: Irfan Smajlagić

Sedmerci: CO Zagreb: 2/3; Bosna BH Gas: 1/2
Isključenja: CO Zagreb: 2 (Kopljar, Gojun); Bosna BH Gas: 2 (Međić, Pažin)

Rukometaši Croatia osiguranje Zagreba druge uzastopne sezone našli su se u skupini s Bosnom Irfana Smajlagića. U Sarajevu prošle godine Studenti su iznenađujuće stigli do boda, no, u uzvratu su doživjeli rezultatsku katastrofu. Zagrebaši su ih ostavili na minus 19, u Areni je bilo 34:15.

CO Zagreb je u prvom kolu skupine A ovosezonske Lige prvaka na domaćem terenu svladao švedski Sävehof, a protiv Bosne je tražio nastavak pozitivnog niza, pred odlazak u idućem kolu na gostovanje kod Schaffhausena.

Trener Obrvan je u početnom sastavu na parket poslao Špilera, Balića, Kopljara, na krilima su bili Vukić i Horvat, kružni napadač Marino Marić, dok je domaća vrata čuvao Šego.

Nakon 30 sekundi igre, prvi napad za CO Zagreb realizirao je Horvat s desnog krila, da bi Marić s crte povisio na 2:0. Prvi gol gosti su zabili u trećoj minuti preko kapetana Međića. U tim minutama dobro je funkcionirala obrana Zagrebaša, gosti nisu uspijevali do pogotka, ali niti Horvat niti Kopljar ne realiziraju napade pa tek u šestoj minuti, prvim golom Ivana Balića na ovoj utakmici, ali i u ovoj sezoni Lige prvaka, domaći dolaze do 3:2.

Nakon deset minuta igre vidjeli smo i prvo isključenje na utakmici, Međić je zaradio dvominutnu kaznu, uz sedmerac za domaći sastav, ali izvođenja se prihvatio Kopljar pa vratar Martinović brani njegov udarac. U idućem napadu domaćih, ponovno sedmerac, ali ovog puta siguran izvođač je kapetan Horvat.

Golom Balića te uz dva pogotka Vukića Zagrebaši odlaze u 16. minuti na plus četiri, bilo je 8:4, ali isključenjem Kopljara u 17. minuti gosti s postignuta dva uzastopna pogotka ponovno smanjuju domaću prednost. Međić s lijevog te Vražalić s desnog krila rezultat postavljaju na 8:6.

Međutim, hrvatski prvak tada ubrzava ritam, odlična obrana na čelu sa Šegom zatvorila je pristup vratima, a uz dva gola Kopljara, dva Horvata te četvrtim golom Vukića rade seriju od pet uzastopnih pogodaka te odlaze na 13:6. Horvat svojim petim pogotkom u 24. minuti vraća prednost na plus sedam, koju održavaju i do poluvremena pa se na odmor odlazi sa 16:9 za CO Zagreb.

U nastavak su gosti ušli s promjenom na vratima, Martinovića, koji je imao šest obrana, zamijenio je Tatar, a nominalno drugi vratar Bosne svoj nastup odmah je otvorio obranom. No, i CO Zagrebov blok funkcionirao je dobro u početnim minutama nastavka, Gal i Gojun nastavili su s dobrim poslom u obrani, Šego je 'zaključao' vrata, a Kopljar u 34. minuti zabija prvi pogodak u nastavku za plus osam. Vražalić je u toj minuti promašio sedmerac, a u strahu od Šege pucao je preko gola.

Prednost Zagrebaša rasla je iz minute u minutu, a fantastičnim golom Gala, kada je u jednoj kontri odlično fintirao vratara Bosne, razlika se popela na plus deset, bilo je 21:11. U sastavu hrvatskog prvaka posljednjih 20-ak minuta na vratima je dobio i Pešić, Josip Valčić dobro je u nastavku odigrao umjesto Balića, a priliku su dobili i Lovro Šprem i Luka Stepančić. Upravo njegovim pogotkom u 52. minuti utakmice prednost je narasla na velikih 14 pogodaka razlike, na 29:15. Čak je i najmlađi Ante Kaleb zaigrao u posljednjih osam minuta utakmice, a 'mladi' Zagrebaši su mirno priveli susret kraju, Cepelinom je dvoboj zaključio Stepančić, a slavili su sa sigurnih, uvjerljivih i dominantnih 14 pogodaka prednosti, završilo je 33:19.

Najbolji u redovima pobjednika ponovno je bio kapetan Horvat sa sedam postignutih pogodaka, Kopljar je dodao još šest, Vukić pet, dok je Ivano Balić zabio tri pogotka. Kod gostiju, istaknuli su se Čakić i Međić s pet postignutih golova.

• Obrisan korisnik08.10.2011. u 23:29
    nazalost, ocekivana visoka pobjeda Zagreba CO...U Bosni i da nisu izostala 3 veoma vazna igraca, opet bi bila dvocifrena prednost..Stalno mjenjanje tima ne donosi rezultate, a vidjecemo kako ce biti kad bude odmicala sezona..Nadam se najboljem