Borac pobjedonosno kroz Ljubuški

Branko Barić • četvrtak, 13.10.2011.

Rukometaši Izviđača nisu uspjeli prirediti iznenađenje u Ljubuškom protiv favoriziranog Borca u petom kolu regionalne lige. Dvobojima Metalurg - Tartan i Crvena zvezda - Vardar zajedničko je da su slavili klubovi iz Skopja, a junaci se prezivaju Marković i postigli su po osam pogodaka...

Metalurg na svom parketu nije ostavio nikakve šanse slovačkom prvaku. Tartan je držao priključak tek do rezultata 1:1, a nakon toga krenuo je uragan makedonske momčadi koja je već u 13. minuti bila na 8:2. Pet minuta nakon toga prednost domaćih iznosi u prvom dijelu najvećih sedam pogodaka razlike (11:4), no do poluvremena Slovaci smanjuju na nešto ugodnijih 15:10. Bliže od toga nisu uspjeli doći niti u nastavku, pa se Metalurg s konačnih 32:24 napunio samopouzdanjem pred veliki obračun s Hamburgom u Ligi prvaka. Najefikasniji igrač tog susreta bio je Žarko Marković koji je postigao osam pogodaka.

Odličnu večer za momčadi iz Skopja okrunio je Vardar svladavši u Beogradu Crvenu zvezdu s 26:22. Neizvjesno je bilo tek do sredine prvog poluvremena kad je na semaforu svijetlilo 7:7, a nakon tog Makedonci preuzimaju stvari u svoje ruke. U jednom trenutku Zvezdi je prijetio pravi potop budući da su gosti pobjegli na 12:20, no Crveno-beli pred sam kraj susreta približavaju se na 20:22. Priliku za potpuni preokret ipak nisu dobili, pa s konačnih 22:26 upisuju svoj četvrti poraz u regionalnoj ligi u isto toliko susreta. Zanimljivo kako je i u ovom susretu najefikasniji na utakmici bio jedan Marković , ovog puta Dobrivoje, koji je kao i prezimenjak mu Žarko postigao osam pogodaka.

Rukometaši Izviđača nisu uspjeli zaustaviti odličnog Borca koji je novom pobjedom izbio na vodeće mjesto ljestvice, ali i s utakmicom više od Metaloplastike. Iako su se nadali kako će pružiti jak otpor i dovesti utakmicu do neizvjesne završnice, momčad iz Ljubuškog nije bila niti blizu ostvarivanja tih ambicija. Poveli su 2:0 i 3:2, ali već do odmora našli su se u zaostatku od četiri pogotka razlike (9:13). U nastavku je taj zaostatak iznosio i po šest golova razlike, a na koncu su Banjalučani slavili s 23:20. Najistaknutiji pojedinci u redovima pobjednika bili su Trivundža sa sedam i Obradović sa šest postignutih pogodaka.