Regionalna liga, 5. kolo, 15.10.2011, 18:00 h
RK Zagreb 38:24(20:11) Lovćen Cetinje
Lovćen Cetinje

Zagrebaši se zagrijali za Barcelonu

Iz Kutije šibica:Ivor Krapac • subota, 15.10.2011.

Sukladno očekivanjima, rukometaši zagrebačkog Croatia osiguranja proslavili su uvjerljivu pobjedu u petom kolu SEHA lige. U subotu poslijepodne u Zagreb je došao crnogorski Lovćen, a iz Kutije šibica ispraćen je s 14 pogodaka prednosti za momčad Ivice Obrvana...

Croatia osiguranje - Lovćen 38:24 (20:11)

Zagreb, Kutija šibica, 300 gledatelja
Suci: Amar Konjičanin i Dino Konjičanin (oba iz BiH)

CO Zagreb: Šego, Pešić (10 obrana), Marić, Brozović 3, Stepančić 3, Kopljar 2, Matulić 2, Šprem 6, Špiler 4, Gojun 1, Horvat 6(2), J. Valčić 4, Vukić 2, T. Valčić, Kaleb 3(1), Gal 2. Trener: Ivica Obrvan.

Lovćen: Abramović, Simić (11 obrana), Lipovina, Jovetić 3, Kaluđerović 1, I. Marković 7(1), F. Popović 1, Pejović 2, Drašković 4, Radović, M. Popović 1, Latković, Perišić 2, Lasica, Grbović 3, N. Marković. Trener: Pero Milošević.

Sedmerci: CO Zagreb 3/3 (Horvat 2, Kaleb 1), Lovćen 1/1 (I. Marković)
Isključenja: CO Zagreb 4 minute (Stepančić, Gal), Lovćen 4 minute (Pejović, Drašković)

Između dvije jake europske utakmice, gostovanja u Schaffhausenu i domaćeg ogleda s Barcelonom, zagrebačko Croatia osiguranje nije se dalo iznenaditi protiv Lovćena u petom kolu regionalne lige. Gosti s Cetinja otići će kući s 14 pogodaka minusa, 38:24 za hrvatske prvake, u utakmici koja je Ivici Obrvanu dala veliku priliku da isproba i one koji su mirovali u Ligi prvaka, a igračima koji su "potegnuli" na putu do pobjede u Švicarskoj pruži nešto više predaha.

Balić se nije skidao

U sastavu Zagrebaša ovog puta nije bilo Ivana Balića, čiju su minutažu na srednjom vanjskom preuzeli Josip Valčić u prvom, a David Špiler u drugom poluvremenu. Dok Balić nije bio niti na klupi, Tonči Valčić i Marino Marić našli su se u zapisniku, ali nisu igrali.

Bez minuta je ostao i Marin Šego, umjesto kojeg je ove subote branio Ivan Pešić.

Zagrebaši su prelomili utakmicu s dva pozitivna razdoblja u prvom poluvremenu. Početkom susreta, kada je Obrvan koristio igrače koji su imali važnu ulogu i u četvrtak u Schaffhausenu, hrvatski prvaci su u nepunih sedam minuta izgradili vodstvo od 7:1, uz po dva pogotka Kopljara, Horvata i Vukića u tom rezultatskom bijegu. No, poentiranje je bilo samo rutina s obzirom da su domaći obavili jako dobar posao u obrani (6-0), s nekoliko svojih blokada i tehničkih pogrešaka gostiju s Cetinja, što je omogućilo laku realizaciju iz kontri na drugom kraju terena.

No, prvo poluvrijeme ipak nije prošlo bez Zagrebovog pada. Dogodio se u razdoblju od sedme do 13. minute, kada su gostima uzvratili uslugu za pogreške u napadu koje su Lovćenovi igrači radili početkom utakmice. U središnjem dijelu početnih 30 minuta, takvo, slabije lice pokazala je Obrvanova momčad, koja je s nekoliko izgubljenih lopti otvorila Cetinjanima vrata da se približe sve do 7:5, što je Zagrebovog trenera natjeralo da svoje igrače razbudi time-outom.

Ipak, Ivica Obrvan nije se zaustavio samo na tome. Sredinom poluvremena počeo je ubacivati adute s klupe, Brozovića na crti, Matulića i Lovru Šprema na krilima, Stepančića i Antu Kaleba na vanjskim pozicijama, s prilikom za Jakova Gojuna i u napadu, a kako su odmorniji igrači ulazili, domaća prednost je rasla. Lovćen više nije mogao usporiti Zagrebaše da stignu nadomak dvoznamekaste prednosti, do 18:9 u 27. minuti.

Na poluvremenu je bilo 20:11 za hrvatske prvake, a rano u drugom dijelu, Lovro Šprem je svojom serijom golova s lijevog krila ili iz kontre imao glavnu ulogu u odlasku iznad +10. Sredinom poluvremena, upravo se Šprem pobrinuo za dotad najvećih 13 pogodaka prednosti, 31:18, ali gosti su u završnici utakmice bili i na još većem minusu, uz tri uzastopna gola Ante Kaleba za povećanje na 35:20.

Horvat i Šprem najefikasniji

Na putu do +14, Zagrebaše su s po šest golova vodili Zlatko Horvat i Lovro Šprem. Horvat je dvaput bio precizan iz sedmeraca. David Špiler je svoju minutažu u drugom poluvremenu iskoristio za četiri gola, koliko je zabio i Josip Valčić, dok je Ivan Pešić ubilježio deset obrana.

Za goste je najviše zabio Igor Marković (sedam golova, jedan sa 7 m), a Nebojša Simić završio je s 11 obrana.

Poslije +9 na kraju prvih 30 minuta i novog bijega u nastavku, jedino pitanje ostalo je mogu li Cetinjani barem malo ublažiti pad, što su i uspjeli približavanjem do 35:23. No, posljednje tri minute ponovno su pripale Zagrebašima, s dva pogotka Davida Špilera i jednim golom Luke Stepančića, kojem u ranijem dijelu drugog poluvremena nije išlo, za odmak do završnih 14 razlike.

Ravnomjerno raspoređena minutaža, prilika za one koji dosad nisu igrali previše i raspucani Lovro Šprem bili su glavni plusovi u pobjedi koja od Zagrebovog odvajanja od polovice prvog poluvremena više nije dolazila u pitanje. Lovćen je "arhiviran" očekivano, bez prevelikih problema, a sve misli sada će se usmjeriti Barceloni, sljedeće subote u Areni Zagreb.