Regionalna liga, 5. kolo, 12.10.2011, 18:00 h
Bosna BH Telecom 26:23 Nexe Našice
Nexe Našice

Prvi poraz Nexea

Ivana Strahija • srijeda, 12.10.2011.

Našički rukometaši doživjeli su svoj prvi poraz u SEHA ligi. Bolja je bila Bosna, koja je hrvatske predstavnike pobijedila rezultatom 26:23.

Bosna - Nexe 26:23 (12:12)

Sarajevo, dvorana Ramiz Salčin, gledatelja: 1000
Suci: Mošorinski / Pandžić (Srbija)

Bosna: Martinović (11 obrana), Terza, Međić 1, Tojčić 3, Bašić 1, Čakić 6, Halilbegović 1, Raković 3, Tatar, Vujadinović 1, Pažin, Gorenac, Vražalić 3, Savić 1, Mesarić 6, Jusufović
Trener: Irfan Smajlagić

Nexe: Lelić (2 obrane), Kozina 1, Mataija 1, Eter 1, F. Lelić 4, Mrđenović, Barišić 2, Varvodić 1, Kedžo, Markotić 7, Slišković, Pivac, Obad 3, Kević 1, Velić 2, Šunjić (8 obrana)
Trener: Kasim Kamenica

Isključenja: Bosna 6 minuta, Nexe 10 minuta
Sedmerci: Bosna 1/1, Nexe 2/2

Iznimno optimistični nakon odličnog uvoda u sezonu, Našičani su s nadom da će ostati neporaženi otputovali u Sarajevo, gdje ih je čekala Bosna.

U utakmicu je Nexe krenuo jako dobro, i u 26. minuti imao +2 (9:11), dok se na odmor ide s izjednačenih 12:12, uz tri gola Markotića i osam Šunjićevih obrana.

Egal na poluvremenu Bosna je pretvorila u prednost od tri gola u 43. minuti (19:16), no Našičani su potom zaigrali bolje i u 56. minuti došli do +2 kod 21:23. Do kraja susreta Nexe međutim nije uspio održati vodstvo, Bosna je zaigrala vrlo dobru obranu i nanizala pet golova, do konačnih 26:23.

Bosna je na taj način prekinula crni niz od tri poraza, dva u Ligi prvaka i jedan u Regionalnoj ligi, dok je Nexe doživio svoj prvi poraz, nakon dva remija i dvije pobjede u regionalnom nadmetanju.

Za momčad Irfana Smajlagića ovog vikenda opet euro-izazovi, u trećem kolu Lige prvaka Bosna dočekuje Chambery i nada se upisati prve bodove. Za momčad Kasima Kamenice pak stiže prva europska proba, pošto ovog vikenda u Našicama Nexe igra dvije utakmice drugog kola Kupa EHF-a, protiv Sutjeske.

• Obrisan korisnik12.10.2011. u 19:59
    opet klasika...u 56. minuti 23-22 za nase pa na kraju 23-26 za druge...to je opet taj nas mentalitet ...nevjerovatno, to samo nasi mogu..