Sutjeska Nikšić 20:22 Metaloplastika Šabac
Metaloplastika Šabac

Metaloplastika dohvatila Našičane

Branko Barić • nedjelja, 09.10.2011.

Niti u petom kolu regionalne lige rukometaši Sutjeske nisu uspjeli osjetiti slast pobjede. Metaloplastika je pred kraj prvog poluvremena preuzela kontrolu susreta i rutinski došla do svoje treće pobjede, koja ju bar nakratko stavlja na sam vrh tablice.

Nikšićani su dobro otvorili susret i brzo stigli do prednosti 2:0, ali gosti ipak ne dopuštaju veće odvajanje. Vrlo brzo Metaloplastika dolazi do 3:3 i vraća stvari na rezultatski početak, a u 20. minuti dolaze i do svog prvog vodstva - 8:7. Nakon pogodaka Miloša Markovića i Luke Mitrovića na odmor se odlazi s rezultatom 13:11 u korist momčadi iz Šapca.

U nastavku gosti kreću silovito i već nakon četiri minute svoju prednost povećavaju na 16:11. U tom periodu razbranio se njihov vratar Miloš Rajić, a igrači Sutjeske redali su tehničke pogreške. Ipak, Metaloplastika zahvaljujući serijom svojih pogrešaka dopušta protivniku povratak u susret, pa je pred sam kraj njihova prednost iznosila tek 19:18. U završnici se ipak konsolidiraju i privode susret kraju s 22:20.

Najefikasniji u redovima Metaloplastike bio je Marjanović sa šest pogodaka, a Marković i Grujičić dodali su po četiri. Domaćine je predvodio Majić s pet postignutih golova.

Ovom pobjedom ekipa iz Šapca dolazi na osam bodova u ukupnom poretku i izjednačava se s Nexeom na čelu poretka, no treba imati na umu kako Zagreb CO i Metalurg imaju po utakmicu manje. Sutjeska, pak, niti nakon četiri odigrana susreta nema niti jedan bod u natjecanju.