MAXtv Prva liga, 12. kolo, 22.10.2011, 18:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2600
Suci: Igor Križarić, Borut Križarić (oba Čakovec), Premužaj (Varaždin)

Rukavina i Krstanović za tri boda Dinama

S Maksimira:Borna Rupnik • subota, 22.10.2011.

Nakon ulaska Ivana Krstanovića u drugom poluvremenu utakmice protiv Rijeke, Dinamo je postigao dva pogotka vrijedna tri boda i ponovno odmaknuo prvom pratitelju...

Hajduk je pobjedama protiv Osijeka i Lučkog maksimalno iskoristio zadarski kiks Dinama te lopticu pritiska prebacio u maksimirsko dvorište. Unatoč ne posebno impresivnoj predstavi, Dinamo je vratio četiri boda prednosti na čelu poretka.

Vrlo blijedo prvo poluvrijeme pružili su nogometaši Dinama i Rijeke. Vrijedi tek istaknuti udarce Ante Rukavine, Jerka Leke i Ivana Tomečaka nogom, te Domagoja Vide glavom, koji zapravo nisu predstavljali nikakvu opasnost po Roberta Lisjaka i u izvještaju neke zanimljivije utakmice vjerojatno uopće ne bi našli svoje mjesto.

S druge strane, Dinamovoj je obrani jednom pobjegao Sandi Križman, a jednom Hebert Alferez, no nijedan se riječki ofenzivac nije dobro snašao. Umjesto brzog i jednostavnog bijega prema samome Ivanu Kelavi napravili su potez - dva previše te su ih domaći braniči na vrijeme osujetili.

Počast Iztoku Pucu

Uoči početka utakmice i na Maksimiru su se prisjetili preminulog Iztoka Puca, u čiju je čast održana minuta šutnje. Naš je slavni rukometaš u Sjedinjenim Američkim Državama prerano napustio svijet, izgubivši bitku s teškom bolešću.

Čvrst blok Rijeke tako je odnio pobjedu u prvom dijelu, a u nastavak utakmice hrvatski je prvak ipak ušao aktivnije. Prilike tražio preko bokova, a jedan je dobar udarac glavom ubilježio Tomečak.

Važan potez povukao je Dinamov trener Krunoslav Jurčić u 54. minuti, kada je Fatosa Beqiraja zamijenio Ivan Krstanović. Uslijedila je, naime, prvo gužva pred Lisjakom, a u nastavku akcije upravo je Krstanović glavom spustio loptu Rukavini, koji je šalje u mrežu za 1:0.

Malo je to opustilo noge zagrebačkim nogometašima, iako velike igre nije bilo ni u drugih 45 minuta, a najviše je pokušavao Sammir, čiju dobru loptu u izglednoj prilici nije prihvatio Krstanović, a potom je na Brazilčevo dodavanje Rukavina pucao pored gola.

No, upravo je Krstanović uklonio dileme oko pobjednika ovog susreta. Igrala se 79. minuta kada je Šime Vrsaljko s desne strane uposlio prošlosezonskog prvog strijelca lige, koji je snažno i precizno matirao Lisjaka iz stopostotne situacije.

Do kraja utakmice sudac Križarić stigao je pokazati i drugi žuti, isključujući karton meksičkom napadaču Rijeke, Hebertu Alferezu, zbog igranja loptom nakon sučevog zvižduka.

Dinamo tako pobjedom može arhivirati poraze od Zadra i Ajaxa, a trener Rijeke Ivo Ištuk je nakon prve pobjede, protiv Splita, doživio i prvi poraz na novom poslu.