Vodeni sportovi

Mladost slavodobitno na početku Lige prvaka

Ana Legradi • subota, 22.10.2011.

Mladost je danas u prvom susretu Lige prvaka savladala Vojvodinu s 14:9. Momčad je u susret ušla bez ozlijeđenog Blaia Mallaracha, a dominaciju u igri je pokazao Vanja Udovičić sjajnim asistencijama čime je uvelike pridonio današnjoj pobjedi Žabaca. Rumunj Cosim Radu i Boris Letica su se istaknuli upisavši svaki po tri pogotka.

HAVK MLADOST - VOJVODINA 14:9 (4:1, 3:4, 4:2, 3:2)

Zagreb, Liga prvaka, 1. kolo, skupina B
Suci: Buch (Španjolska), Fekete (Mađarska)

HAVK MLADOST: Pavić, Radu 3, Ivan Milaković 1, Letica 3, Pavičić, Vukičević 1, Udovičić 1, Kristijan Milaković 2, Bebić 2, Gagulić, Hinić 1, Bukić, Živković. Trener: Vjekoslav Kobeščak.

VOJVODINA: Marinković, Bosančić 1, Rouch, Vuksanović, Miličić, Vapenski 3, Matović 1, Ovuka, Ranđić, Ubović 1, Basara 3, Cukić, Matković. Trener: Dejan Stanojević

Zagrepčani su večeras pred oko 400 gledatelja na Savi odlično otvorili sezonu u Ligi prvaka ne dopustivši Vojvodini da preuzme inicijativu u bazenu. Sjajno otvaranje igre Žabaca je publici priuštio Bebić nakon što je na centru ukrao loptu protivničkom igraču i doplivavši pred gol bio precizan za 1:0. Akcije s igračem više su bile uspješne u prvom dijelu, Radu je čak dva puta uspio postići pogodak.

Druga četvrtina je počela pogotkom Udovičića, ali nakon toga igrači Dejana Stanojevića postižu četiri pogotka s igračem više. Treću četvrtinu je otvorio Radu pogotkom s tri metra na asistenciju Udovičića, a u novom napadu je solo prodorom uspio nadigrati obranu Vojvodine i golmana Marinkovića.

Posljednja četvrtina nije donijela preokret. Žapci su imali rezultat od 11:7 i održali prednost do kraja pogocima Ivana i Kristijana Milakovića te trećim pogotkom Letice u susretu, a za goste su bili precizni Ubović i Basara.

Vaterpolisti sa Save su danas upisali prva tri boda u skupini B Lige prvaka. U drugom kolu putuju u Dubrovnik zaigrati sa svojim vječitim rivalom, Jugom.

• Obrisan korisnik25.10.2011. u 11:23
    Dan prije je (tako sam čuo) pao u svlačionici i rasjekao ruku. Bio je na tribinama i gledao utakmicu.
  • Obrisan korisnik25.10.2011. u 09:45
    zašto nije igrao mallarach? jel' ozljeđen ili?
  • Obrisan korisnik24.10.2011. u 10:26
    Vojvodina loša, a Mladost odigrala isto ispod prosjeka. Puno pogrešaka (onih koji bi trebali nositi igru). Ove godine za sada jedini Radu igra konstantno dobro, iako, budimo iskreni, jedini pravi bek protiv kojeg je igrao bio je Bušlje i u toj utakmici nije ga se vidjelo. Ali bar pokazuje borbenost... [više na forumu]