Bundesliga, 10. kolo, 22.10.2011, 18:30 h
Hamburger SV 1:1 Wolfsburg
Wolfsburg

Mandžukić i Petrić režirali remi u Hamburgu

Borna Rupnik • subota, 22.10.2011.

Subotnji program Bundeslige zatvorili su HSV i Wolfsburg, a za konačnih 1:1 pobrinuli su se hrvatski napadači na terenu, Mladen Petrić i Mario Mandžukić...

Susret u Hamburgu mogao je biti pravi festival hrvatskih nogometaša na djelu, no ozljede su iz stroja izbacile Ivu Iličevića s jedne te Srđana Lakića s druge strane, a Hrvoje Čale nije bio u planovima Wolfsburgovog trenera Felixa Magatha.

Tako su se u dvoboju HSV-a i Wolfsburga sučelili Mladen Petrić i Mario Mandžukić, a obojica su odigrala svih 90 minuta te su postigli jedine pogotke svojih momčadi.

Mandžukić je goste doveo u vodstvo već nakon 63 sekunde igre, kada je lagano, glavom pospremio u mrežu ubacivanje Patricka Ochsa.

Dvije prilike za poravnanje imao je Petrić, u 23. i 25 minuti susreta, a naš je napadač solidnu situaciju za pogodak imao i pred kraj prvog poluvremena, no na odmor se otišlo s vodstvom gostiju. Hamburžani su početkom drugog poluvremena preuzeli inicijativu, za što su nagrađeni u 56. minuti.

Guerrero i Kačar pripremili su priliku Petriću, koji se spretno snašao ispred Benaglija i postavio, pokazalo se, konačni rezultat. Mandžukić se još iskazao dobrim udarcem sredinom drugog dijela, no Drobny mu je odlično obranio.

HSV je osvojenim bodom na samom začelju Bundeslige ostavio momčad Freiburga.

• Obrisan korisnik23.10.2011. u 05:28
    Pa niko ovdje ne hvali Petrica! I on je dobar gol dao.
  • Obrisan korisnik22.10.2011. u 23:47
    James Bond, pretjera ga ti malo. Bayern još i možda iako je i to previše, ali Barca i Real??? Gledao sam tekmu na Eurosport 2, još uvijek ima rupa u obrani, iako puno manje nego prije (izgubi loptu pa stane). Prema naprijed dobar kao i uvijek.
  • johnny00822.10.2011. u 23:47