Damir Žbulj • nedjelja, 23.10.2011.

Deseto kolo njemačke Bundeslige susretima su zaključili Bayer i Schalke te Hannover i Bayern. Ekipa iz Gelsenkirchena je kasnim pogotkom stigla do minimalne pobjede, dok su Bavarci, na gostovanju kod Hannovera, doživjeli i drugi ovosezonski poraz. Od naših igrača, Olić je odigrao posljednjih nekoliko minuta dvoboja, dok je Pranjić čitav susret odgledao s klupe.

Bayern je na gostovanje kod Hannovera stigao u fantastičnoj seriji. Nakon uvodnog poraza u prvom kolu od Borussije iz Mönchengladbacha nanizao je sedam pobjeda i jedan neodlučeni rezultat. Manuel Neuer je ušao u ovaj dvoboj sa 748 minuta bez primljenog pogotka te se protiv Hannovera očekivao nastavak ovog nevjerojatnog niza. No, solidni Hannover, kojeg odlično vodi Mirko Slomka dobro se suprotstavio bavarskom sastavu pa je nakon 90 minuta žestoke borbe, u susretu gdje smo vidjeli i dva crvena kartona, stigao čak i do pobjede.

Od naših igrača Danijel Pranjić čitav susret odgledao je s klupe, dok je Ivica Olić ušao na teren šest minuta prije kraja, zamijenivši najboljeg strijelca lige Gomeza.

Vezane vijesti

Uzbudljiva utakmica dobila je na svojoj dramatičnosti već u 22. minuti. Lahm je napravio prekršaj na Cherundolu unutar kaznenog prostora, sudac je pokazao na bijelu točku, a siguran realizator bio je Norvežanin Abdellaoue, koji je na najbolji način proslavio svoj 26. rođendan.

Samo pet minuta kasnije novi šok za bavarski sastav. U gužvi, Hannoverov Schultz zaradio je žuti karton. ali Bayernov Boateng, zbog nasrtaja, osigurao je sebi raniji odlazak pod tuš i nove probleme svom sastavu. Do poluvremana se rezultat više nije mijenjao pa se na odmor odlazi s minimalnim vodstvom domaćeg sastava.

Bayern je, bez obzira na manjak igrača u polju, u nastavku krenuo po izjednačenje, ali nakon samo pet minuta igre u drugom poluvremenu, Neuer je ponovno morao po loptu u mrežu. Pander je uputio udarac s 20-ak metara, Luiz Gustavo malo mijenja smjer lopti, koja završava iz leđa Bayernova vratara.

Cherundolo se u 63. minuti pobrinuo za brojčanu izjednačenost snaga na ternu. Zaradio je drugu javnu opomenu pa je i Hannover od tog trenutka morao s desetoricom na travnjaku. Bayern je od tog trenutka stisnuo domaćine, ali do pogotka je stigao tek sedam minuta prije kraja dvoboja. Alaba je na dodavanje Lahma svladao domaćeg vratara, za 2:1.

Ulazak Olića u posljednjim minutama nije promijenio stanje na terenu, a rezultat je na kraju ostao nepromijenjen. Bayern je tek drugim ovosezonskim porazom ipak ostao na vodećem mjestu bundesligaškog poretka, no, aktualni prvak dortmundska Borussia zaostaje samo tri boda. Hannover ponovno ima odličnu sezonu, skupili su 18 bodova, nalaze se na četvrtoj poziciji i za bavarskim sastavom zaostaju četiri boda.

Idućeg vikenda, u 11. kolu njemačke Bundeslige, Hannover gostuje kod Borussije u Mönchengladbachu, dok Bayern dočekuje Nürnberg u velikom lokalnom bavarskom derbiju.

Nakon što su preko tjedna odradili svoje europske obveze, Bayer slavljem u Ligi prvaka nad Valencijom, a Schalke pobjedom na Cipru kod tamošnjeg AEK-a u skupini Europske lige, u Leverkusenu su se međusobno sastali u sklopu desetog kola njemačke Bundeslige.

Apotekari su slavili u posljednja tri njihova dvoboja, bez da su i primili pogodak (gol razlika 7-0), no, prema trenutnoj formi u njemačkom prvenstvu, teško se bilo kojoj momčadi mogla dati i minimalna prednost pred početak ovog dvoboja.

Gosti s prvi zaprijetili početkom dvoboja, kada je Farfan u četvrtoj minuti opasno pucao s ruba kaznenog prostora, ali nije bilo dovoljno precizno da ugrozi domaćeg vratara. Visoki tempo obilježio je početne minute utakmice, a Schalke je u 14. minuti još jednom zaprijetio, i to preko Huntelaara, ali golman Leno vadi loptu iz gornjeg lijevog kuta.

Prvih 45 igre proteklo je u živoj i žustroj igri, obje ekipe tražile su put do protivničkog 16-erca, ali pogotke i prave izgledne prilike nismo vidjeli. Pred sam odlazak na odmor domaćin je bio najopasniji, Sam i Ballack kreirali su dvije opasne situacije, no, prvo poluvrijeme zaključeno je s nepopularnih i početnih 0:0.

Najbolju priliku u dotadašnjem dijelu susreta vidjeli smo u nastavku utakmice. Nakon sat vremena igre Draxler je s lijeve strane pronašao Huntelaara u kaznenom prostoru, ali Nizozemac nije sa šest metara uspio svladati Lena. No, samo minutu kasnije, kontra domaćih. Ballack pronalazi Sama, napadač domaćih je zaustavljen u izglednoj situaciji, no, sudac je pustio da se igra nastavi.

I u posljednjih deset minuta ovog intenzivnog i čvrstog dvoboja ulazi se s početnim rezultatom, jer uz puno trke, želje i volje nogometaša na obje strane terena, pogodaka ipak nije bilo. Sve do 83. minute utakmice! Nakon neuspješno izvedenog kornera domaćeg sastava, Papadopoulos glavom izbija loptu u kontru za Farfana, a peruanski napadač sjurio se prema kaznenom prostoru Bayera, pretrčao pola terena i na fenomenalan način pospremio loptu u mrežu, pored nemoćnog vratara Lena.

Imala je ekipa iz Leverkusena odličnu priliku za ekspresno izjednačenje tri minute prije isteka regularnog vremena, ali udarac glavom Friedricha otišao je malo pored okvira gola. Za novu konkretnu šansu za izjednačenje nije više bilo vremena pa su gosti uspjeli sačuvati teško stečeno vodstvo do kraja ovog dvoboja.

Sretno i spretno Schalke je stigao do pogotka pred sam kraj dvoboja, kojim je osigurao važnu pobjedu na teškom gostovanju u Leverkusenu. S nova tri boda popeli su se na treće mjesto bundesligaške ljestvice, dok je Bayer četvrtim ovosezonskim porazom zasjeo točno na polovicu poretka. Apotekari u idućem kolu gostuju kod Freiburga, dok su kraljevsko-plavi, nakon što preko tjedna odrade obveze u drugom kolu DFB Kupa protiv Karlsruhera, idućeg vikenda domaćini Hoffenheimu.

• Obrisan korisnik24.10.2011. u 18:55
    kao da nisu htjeli pobijedit, tek su zadnjih 20min. krenili igrat!
  • Obrisan korisnik24.10.2011. u 01:00
    Zanimljiv pogled na tablicu, Dortmund odjednom drugi ebo te led. Biće čupavo, samo da gadni Bayern ne bude prvak, bljak .
  • Obrisan korisnik23.10.2011. u 23:32
    interesantno prvenstvo, upravo postalo još interesantnije...
  • johnny00823.10.2011. u 23:15