Vodeni sportovi

Riječki torpedo potopio Budvu

S Kantride:Vedran Filipović • subota, 22.10.2011.

Vaterpolisti Primorja Erste Banke ostvarili su pobjedu u prvom kolu skupine A vaterpolske Lige prvaka. Na Kantridi pala je Budva rezultatom 12:8, a impresivna je bila predstava domaćina u prvom dijelu.

PRIMORJE EB - BUDVA M:TEL 12:8 (6:0, 2:1, 1:3, 3:4)

Rijeka, Liga prvaka, 1. kolo, skupina A
Suci: Madarasi (Mađarska), Paoletti (Italija)

Primorje EB: Car, Glavan, Paškvalin 3, Krapić 2, Varga, Franković, Muslim 1, Jelača 1, Buljubašić 3, Barać, Šetka 2, Garcia, Radić (7 obrana). Trener: Zoran Roje.

Budva: Lazović (3 obrane), Dončić, Radunović, Danilović 1, Ljubanović 1, Tičić 1, Brguljan 2, Radović, Vukčević 2, Milošević 1, Đurđić, Jokić, Vukmirović. Trener: Drago Pejaković.

Igrač više: Primorje EB 8/11. Budva 4/12

Peterci: Primorje EB 0/1, Budva 1/1

Sve je bilo riješeno nakon prvih osam minuta. Primorjaši su fantastično otvorili susret, već u drugoj minuti Krapić je pogodio s igračem više na dodavanje Muslima. Nakon toga krenula je kanonada Primorjaša dok su nemoćni vaterpolisti Budve izgledali kao statisti u bazenu. Redom su se u strijelce upisivali Muslim, Paškvalin, Šetka, opet Paškvalin, a "prvi set" zaključio je Krapić lijepim pogotkom preko isplivalog Lazovića. Nakon prve četvrtine semafor je pokazivao "teniskih" 6:0 za Riječane koji su bili efikasni u napadu dok je njihov gol izvrsno branio Zdravko Radić.

Ni u drugoj četvrtini momci Zorana Roje nisu posustali, golijadu je nastavio Buljubašić, a prvi gol za Budvu postigao je minutu prije kraja poluvremena Nikola Vukčević s igračem više. No, ostalo je dovoljno vremena da Jelača svojim golom rezultat podigne na pomalo nestvarnih 8:1. Primorje je u tom trenutku imalo stopostotnu realizaciju igrača više (5/5), dok su s igračem manje igrali tako dobro u obrani da Crnogorci nekoliko puta nisu ni uspjeli uputiti udarac prema riječkoj mreži. Poneki gledatelji su se šalili da je riječ o "vaterpolskoj Barceloni"...

Najveća razlika bila je 9:1 kada je Buljubašić postigao svoj drugi gol početkom drugog dijela. Ipak, Bankari su se nakon toga opustili, gosti su se pribrali te u zadnju četvrtinu ušli s 9:4 golovima Brguljana, Tičića i Vukčevića.

Nastavili su zabijati Ljubanović i Milošević, stigli su Pejakovićevi igrači do 9:6, a Primorjaši su bili "suhi" s golovima već 11 minuta. Ipak, sve upitnike iznad glava oko petstotinjak riječkih navijača odagnali su golovima Paškvalin, Buljubašić i Šetka.

U drugom susretu skupine A u reprizi finala grčkog prvenstva, Olympiakos je svladao Vouliagmeni s 9:8. Imali su domaći prednosti tijekom cijelog susreta, a valja izdvojiti jedan gol Hrvoja Koljanina.

Izostanak Daniela Varge ovoga se puta nije osjetio, a Primorje je ovom pobjedom potvrdilo da je prvi favorit skupine za prolazak u drugi krug, no šteta je što u drugom dijelu nisu zadržali visoku razinu koncentracije kao što su je imali u prvom. Nikad se ne zna kada će možda zatrebati gol razlika...

"Ne bih rekao da smo se pribojavali utakmice, ali nismo htjeli podcijeniti protivnika usprkos njihovom Porazu od POŠK-a u Jadranskoj ligi. Imaju vrlo dobru prvu postavu, no kad krenu rotacije, njihova igra pada. odmah smo u prvoj četvrtini napravili veliku razliku te je samo održavali kasnije. Imali smo odličnog igrača više, vježbali smo to na treninzima ovog tjedna. U srijedu je Mladost, nadam se da će gledatelji biti na svojoj standardnoj razini i da ih nećemo razočarati", izjavio je za Sportnet strijelac tri pogotka Ivan Buljubašić dok je Fran Paškvalin dodao da bi "uoči utakmice potpisali i pobjedu s jedan razlike, a kamoli ne s četiri".

• Obrisan korisnik25.10.2011. u 09:44
    kako su ih razbili u prvom poluvremenu...svaka čast riječani!
  • Obrisan korisnik23.10.2011. u 20:07
    ovaj lazović ne bi bio najbolji golman ni dubrovačke divlje lige, a kamoli prvi golman nekog ozbiljnog i ambicioznog kluba u ligi prvaka. najjače mi je kad drži jednu ruku u zraku (što nekad i car radi) kad je lopta na krilu sa igračem više protivnika