Primera División, 9. kolo, 22.10.2011, 22:00 h
Barcelona 0:0 Sevilla
Sevilla

Varas donio bod Sevilli

Ante Dubravac • subota, 22.10.2011.

U devetom kolu španjolskog prvenstva nogometaši Barcelone na svom su Camp Nou dočekali momčad Seville. Unatoč dominaciji svih 90 minuta Barcelona čak niti s jedanaest metara nije uspjela savladati odličnog vratara Varasa.

Prva opasnija situacija pred golom Seville dogodila se u šestoj minuti kada Lionel Messi odličnom loptom traži Andresa Iniestu koji kasni djelić sekunde. U desetoj minuti odlična povratna lopta na rub peterca, natrčava Iniesta, ali njegov udarac brani gostujući vratar. U 15. minuti prva prilika za goste, iz velike daljine iznenada je pokušao Armenteros, međutim lopta odlazi pokraj gola.

Pet minuta kasnije novi pokušaj Seville. Pokušao je Jesus Navas, Valdes odbija loptu u korner. Kako je susret odmicao domaćini su sve više preuzimali kontrolu na terenu, ali bez konkretnijih opasnosti nije bilo do 40. minute. Tada odličnu akciju Barcelone udarcem s desetak metara završava David Villa međutim Javi Varas još jednom spašava svoja vrata pa se na odmor odlazi s početnih 0:0.

REKORDER XAVI

Nakon što je već ranije ušao u klupsku povijest kao igrač s najviše nastupa za Barcelonu u susretu protiv Seville Xavi je dostigao još jedan rekord. Izjednačio se s Miguelom Bernardom Bianquettijem po broju odigranih utakmice u dresu Barcelone u Primeri.

U drugo poluvrijeme Barcelona ulazi još odlučnije pa već u 48. minuti iz slobodnog udarca s tridesetak metara prijeti Messi, ali lopta odlazi malo iznad gola. U 53. minuti ponovo pokušava Iniesta, ali Varas ostaje nesavladiva prepreka. Pritisak nogometaša Barcelone se nastavio, ali unatoč tome što su gotovo stalno imali loptu u svojim nogama obrana gostiju je odolijevala svim napadima.

U 71. minuti trener Seville obavlja svoju posljednju zamjenu. Izašao je Jose Campana, a u igru je ušao je naš Ivan Rakitić. U 73. minuti još jedna odlična lopta za Iniestu čiji pokušaj loba pogađa prečku. Više od 70 posto Barcelona je imala loptu pod svojom kontrolom, ali je sve do druge minute sudačke nadoknade na semaforu pisalo 0:0.

Tada sudac pokazuje na bijelu točku što je izazvalo velike proteste gostujućih igrača. U velikoj gužvi i naguravanju koje je uslijedilo zbog nesportskog ponašanja crveni karton je zaradio Frederic Kanoute. Kada su se strasti smirile Messi je pristupio izvođenju jedanaesterca, ali njegov udarac brani junak utakmice Javi Varas. U 96. minuti drugi žuti, isključujući crveni karton dobiva i Fernando Navarro, ali Sevilla odnosi veliki bod s Camp Noua.

U idućem susretu aktualni prvaci gostuju kod Granade dok Sevilla na svom terenu dočekuje Racing Santander.

• Obrisan korisnik23.10.2011. u 14:37
    fcb4ever da tako ih i platini ovrebo mrze,namjerno su oštetili chelsea sa 4 penala kako bi svi okrivili barcu,potpuno te razumijem svi su protiv vas
  • Obrisan korisnik23.10.2011. u 14:21
    A jbg ko jebe Katalonce , svi ih mrze jer su gamad , i sramota od kluba sve sta su osvojili su uz pomoc sudaca ko i Dinamo
  • Obrisan korisnik23.10.2011. u 14:05
    Ono penala nije vidjelo. Iz prve snimke se čini da je penal ko kuća, a branič je izbio loptu, iniesta je pao ko da ga je pedro učio
  • dr.Smart23.10.2011. u 13:31