Dijon izbacio PSG iz kupa

Lovro Štrbinić • srijeda, 26.10.2011.

Prije tri dana Dijon je poražen u prvenstvenom ogledu na Parku Prinčeva, a danas je nakon preokreta izbacio Parižane iz francuskog Kupa. Prolazak su izborili, između ostalih, Lyon i Lille, a neke putnike u četvrtfinale saznali smo tek nakon produžetaka, odnosno izvođenja jedanaesteraca.

Lider francuskog prvenstva "zapeo" je u osmini finala francuskog Liga kupa. Dijon je PSG-u uzvratio za prvenstveni poraz protekle nedjelje, a Parižanima nije pomogla ni činjenica što su nakon 20 minuta imali vodstvo 2:0 zahvaljujući pogocima Bahebecka i Erdinga. "Uragan" u dvije minute, prije isteka prvog dijela, vratio je stvari na početak.

Prvo je zabio Sankhare u 30., a dvije minute poslije na asistenciju Joviala poentirao je Berenguer. U drugom dijelu, u 61. minuti, dosuđen je još jedan kazneni udarac za domaćine, a njega je realizirao spomenuti Jovial. Do kraja se rezultat nije mijenjao i Dijon je mogao početi slaviti veliki uspjeh.

Ispadanja se zato spasio Lyon, u čijim je redovima Dejan Lovren odradio svih 90 minuta. Na gostovanju kod Saint-Etiennea Lavovi su slavili pogocima Brianda i Bastosa iz jedanaesterca, a njihovi veliki rivali uspjeli su smanjiti u 88. minuti pogotkom Aubameyanga.

Lille je, pak, s 3:1 eliminirao drugoligaša Sedan. Strijelci su bili Pedretti, Cole i Jelen, a za utjehu gostima pogodak je postigao Diaby s bijele točke. Dalje će, nakon identičnih gostujućih pobjeda poput one Lyonove, Lorient i Caen.

U Montpellieru Lorient je poveo u 14. minuti preko Emeghare, a šanse gostiju porasle su nakon što je Bocaly u 55. minuti zaradio crveni karton. Ipak, s igračem manje Montpellier je, točnije Giroud, postigao pogodak i došao do poravnanja. No, već u 69. zabio je Joel Campbell i odveo svoju momčad među posljednjih osam klubova u Kupu.

Caen je slavio kod Auxerrea nakon produžetaka jer je nakon devedeset minuta i pogodaka Sahara s jedne i Nababa s druge strane bilo 1:1. Pobjednički gol također je djelo Nababa, a stigao je u 117. minuti, odnosno pred kraj drugog produžetka.

Istim tim rezultatom, ali na domaćem terenu, četvrtfinale je izborila ekipa Nice. S dva pogotka Pentecotea u 56. minuti je bilo 2:0 za domaćina, a u preostalih nešto više od pola sata uspio je zabiti tek Camara za ublažavanje poraza Sochauxa.

Posljednjeg četvrtfinalista saznali smo nakon ogleda u Le Mansu. Tamo su strijelci "štrajkali" 120 minuta pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Igrači Rennesa nisu bili raspoloženi u raspucavanju i pretposljednja momčad druge francuske lige slavila je s konačnih 4:1.