Bundesliga, 11. kolo, 28.10.2011, 20:30 h
Freiburg 0:1 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Rani gol Ballacka za slavlje Bayera

Maj Gašparac • petak, 28.10.2011.

Bayer Leverkusen ostvario je pobjedu protiv Freiburga u 11. kolu njemačkog prvenstva. Jedini pogodak na utakmici djelo je Michaela Ballacka iz druge minute. Nogometaši Freiburga imali su brojne prilike za poravnanje rezultata, no nisu uspjeli pronaći put do mreže Bayera.

Nogometaši Bayer Leverkusena pobijedili su na gostovanju u Freiburgu rezultatom 1:0, a strijelac odlučujućeg pogotka bio je Michael Ballack u drugoj minuti. Nakon udarca iz kuta Manuel Friedrich asistirao je Ballacku kojemu nije bilo teško pogoditi iz blizine.

Nedugo kasnije gosti su mogli i do drugog zgoditka, no nisu iskoristili pogrešku obrane Freiburga. Nakon početnog šoka domaćin se počeo vraćati u utakmicu i stvarati prilike. Tako je nakon pola sata igre Papiss Cisse bio blizu postizanja pogotka, no njegov pokušaj odsjeo je na vratnici.

Isti igrač našao se u prilici i početkom drugog dijela. Tada ga je uposlio Garra Dembele, no Cisseov udarac nije bio precizan. Senegalski napadač pokušao ugroziti protivničku mrežu i volej udarcem sredinom drugog poluvremena, ali ponovno nije dobro naciljao.

Pred sam kraj susreta vratar Bayer Leverkusena Bernd Leno istaknuo se s dvije dobre obrane. Pokušavali su Stefan Reisinger i Oliver Barth poravnati rezultat, no Bayerov čuvar mreže bio je na mjestu te je utakmica završena rezultatom 1:0.