Bundesliga, 11. kolo, 29.10.2011, 18:30 h
Mainz 05 1:3 Werder Bremen
Werder Bremen

Werder preokretom do nova tri boda

Borna Rupnik • subota, 29.10.2011.

Momčad iz Bremena zadržala je priključak s najboljim bundesligašima pobjedom u Mainzu, premda su domaćini bili ti koji su prvi uspjeli doći do pogotka...

Kvalitetnom utakmicom Mainza i Werdera zaključen je subotnji bundesligaški program, a s tri boda u džepu kući putuju gosti iz Bremena. Novim su slavljem, svojim šestim ove sezone, stigli na četvrto mjesto prvenstvenog poretka.

No, u 23. minuti našli su se u rezultatskom zaostatku. Malli je izveo udarac iz kuta, a na pravom je mjestu Bungert koji glavom pogađa za vodstvo Mainza.

Werder je do izjednačenja stigao brzo, već u 29. minuti, kada je peruanski napadač Claudio Pizarro obavio najveći dio posla i smjestio loptu u mrežu. To mu je ujedno bio i 150. pogodak u njemačkom prvenstvu.

S tih 1:1 otišlo se na odmor, ali za samo 62 sekunde nastavka Werder je poveo. Pizarro je proslijedio loptu Huntu, koji prekrasno gađa iz daljine za preokret. Pobjedu sastava Thomasa Schaafa potvrdio je Prödl u 78. minuti, kada je u prvom pokušaju pogodio vratnicu, a onda odbijanac sproveo u Mainzov gol.

Mainz je tako ostao na devet osvojenih bodova iz 11 utakmica, tik iznad zone ispadanja.