Mandžukić opet zabio, Bayern uvjerljiv

Borna Rupnik • subota, 29.10.2011.

Subotnje poslijepodne u Bundesligi ponudilo je dosta golova, a jedan od strijelaca bio je i naš Mario Mandžukić. Bayern je bez problema sačuvao svoju prednost na vrhu poretka...

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić potvrdio je svoju sjajnu golgetersku formu i protiv Herthe. Međutim, njegova se momčad nije uspjela osladiti pobjedom.

Nakon što je Rafael u 27. minuti donio prednost gostima iz Berlina, bivši napadač Zagreba i Dinama izjednačio je stanje na semaforu nakon duplog pasa s Dejagahom, lakoćom okončavši akciju. Ipak, Wolfsburgova obrana nije izdržala do odmora - nakon prekršaja Benaglija na Lasoggi Gruzijac Kobiašvili ne griješi s 11 metara.

Vezane vijesti

Mreže su potom mirovale sve do 84. minute, kada Schäfer donosi novo izjednačenje, ali već u sljedećem napadu Hertha osigurava pobjedu pogotkom Lasogge. Mandžukić s jedne i Andre Mijatović s druge strane odigrali su svih 90 minuta, a Srđan Lakić je dobio zadnjih pola sata i promašio jednu priliku u samoj završnici. Hrvoje Čale nije konkurirao za sastav Wolfsburga.

Okršaj Stuttgarta i Borussije (D) kasnio je 15 minuta zbog prometnih gužvi ispred stadiona, ali vrijedilo ga je čekati. U samo nekoliko uvodnih minuta Lewandowski je pogodio vratnicu, Götze zamalo promašio, ni Perišić nije bio daleko, a Weidenfeller je zaustavio Molinara.

No, u 22. minuti Harnik pogađa okvir gola, a Tasci natrčava i posprema loptu u mrežu za 1:0, da bi za aktualne prvake pogodio Piszczek na samom isteku poluvremena. U drugom dijelu dvije je odlične prigode imao Kagawa, jedan dobar udarac ubilježio je Kuzmanović, a Stuttgartov vratar Ulreich s dvije je intervencije sačuvao je bod domaćima u samoj završnici. Perišić je u udarnoj postavi dobio prednost nad Grosskreutzom, a Klopp ih je zamijenio u 76. minuti.

Bayern je nakon prošlotjednog posrtaja u Hannoveru još jednom po kratkom postupku riješio pitanje pobjednika. Već u drugoj minuti je mrežu Nürnberga načeo Mario Gomez, a do poluvremena su precizni bili još i Bastian Schweinsteiger te Franck Ribery za visokih 3:0.

U nastavku utakmice svoj je golgeterski učinak još jednom "podebljao" Gomez, prvi strijelac lige, te postavio konačni rezultat. Ivica Olić ušao je u igru u 77. minuti umjesto Thomasa Müllera, a Danijel Pranjić zbivanja je pratio s klupe za pričuve.

U Gelsenkirchenu je Schalke nadjačao Hoffenheim. Poveo je preko Raula u prvom dijelu da bi sredinom nastavka na 1:1 izjednačio Ibišević. Tada je na scenu stupio nizozemski napadač Klaas-Jan Huntelaar, koji je u 73. minuti realizirao kazneni udarac, a samo tri minute poslije zapečatio pobjedu domaćina.

Borussia iz Mönchengladbacha pobijedila je u dvoboju protiv Hannovera. Domaće je navijače obradovao Reus, pogocima u 21. minuti i 51. minuti. Između njegovih slavlja, privremeno je bio poravnao Pogatetz.

• Obrisan korisnik31.10.2011. u 09:55
    bundesliga je uvijek izjednačena, po 5-6 momčadi u svakoj sezoni može biti prvak. zato i je najgledanija liga u europi. svaka čast švabama.
  • Obrisan korisnik30.10.2011. u 00:35
    svaka cast za golove,ali je koo pippo,nema gol van peterca
  • Obrisan korisnik29.10.2011. u 20:15
    Hvala na videu!!!
  • Obrisan korisnik29.10.2011. u 18:01
    Svaka čast novinaru i svemu,ali daj stavi video gola,pa nije valjda to tako teško,hvala!!!
  • Mihalj29.10.2011. u 17:59
    sjećam se vremena kad su se uspoređivali manžukić i kalinić. sada jedan trpa u buundesligi drugi je u ukrajini..