Mario Glasnović • subota, 05.11.2011.

Bundesliga nam je i u 12. prvenstvenom kolu ponudila nekoliko zanimljivih utakmica i puno preokreta, a najviše pogodaka mogli smo vidjeti u Dortmundu gdje je Borussia s 5:1 ponizila Wolfsburg. U ostalim susretima gostujuće pobjede ostvarili su Freiburg i Borussia Mönchengladbach, Hoffenheim i Kaiserslautern podijelili su bodove, a Werder je nakon preokreta svladao Köln.

Borussia Dortmund pregazila je momčad Wolfsburga pred domaćim navijačima. Izabranici Felixa Magatha, s Mandžukićem od prve minute, nisu mogli parirati vrlo dobrom izdanju aktualnog prvaka. S čak pet pogodaka u mreži Vukova Borussia je, bez našeg Perišića, došla do nove prvenstvene pobjede.

Još jednom je zablistao mladi njemački dragulj Mario Götze koji se dva puta upisao u strijelce. Borussia je došla do vodstva u 12. minuti nakon sjajne akcije domaćih igrača, Kagawa je bio asistent, a Götze realizator. U samoj završnici prvoga poluvremena Kagawa je udvostručio vodstvo Borussije, a u nastavku smo vidjeli još četiri pogotka.

Vezane vijesti

Za domaće su precizni bili Bender, Lewandowski i Götze, a počasni pogodak za Wolfsburg postigao je Hleb u 60. minuti. Rezultat je mogao biti puno veći za momčad Borussije koja je u ovoj utakmici pokazala sjajnu igru.

Werder je s tri pogotka u drugome poluvremenu okrenuo rezultat utakmice protiv Kölna. Mato Jajalo odigrao je 66 minuta za momčad Jaraca koji su nakon prvih 45 minuta imali vodstvo od 0:2. Za Köln su pogodili Clemens i Podolski nakon čega se otišlo na odmor.

U 49. minuti Claudio Pizarro smanjio je na 1:2, a ključni trenutak utakmice dogodio se u 53. minuti kada je isključen gostujući branič Sereno. Werder je nakon toga bacio sve karte u napad, a to im se isplatilo. Sjajni Claudio Pizarro svojim hat-trickom donio je vrlo važnu pobjedu svojoj momčadi, završilo je 3:2 za domaće.

Borussia Mönchengladbach zabilježila je pobjedu u Berlinu. Hertha je s našim Mijatovićem od prve minute prva došla do vodstva preko Ramosa u 18. minuti. Pobjedu gostima donosi njemački reprezentativac i jedna od najvećih nada njemačkog nogometa, Marco Reus. Najprije je u 33. pogodio za 1:1, a u 55. minuti postavio je konačnih 1:2.

Hoffenheim i Kaiserslautern podijelili su bodove, bilo je 1:1. BiH reprezentativac Vedad Ibišević doveo je domaće u vodstvo nakon nešto više od pola sata igre. Konačnih 1:1 postavio je Kouemaha 17 minuta prije kraja utakmice.

Još jedan preokret vidjeli smo u Nürnbergu gdje su snage odmjerili istoimeni domaćin i Freiburg. Domaći su brzo ispustili vodstvo u koje ih je doveo Frantz u 32. minuti. Samo dvije minute kasnije izjednačenje gostima donio je Rosenthal. Triler završnicu i pobjedu gostima osigurao je Pappis Demba Cisse u 90. minuti pogotkom iz najstrože kazne.