Bundesliga, 12. kolo, 05.11.2011, 18:30 h
Bayer Leverkusen 2:2 Hamburger SV
Hamburger SV

Hamburg uzeo bod u BayAreni

Mario Glasnović • subota, 05.11.2011.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa njemačkog prvenstva vidjeli smo dvoboj Bayer Leverkusena i HSV-a. I u ovoj utakmici vidjeli smo puno uzbudljivosti i preokreta, a postignuta su čak četiri pogotka.

Hamburg je s novim trenerom Thorstenom Finkom uspio ostati neporažen na neugodnom gostovanju u BayAreni. Iako je Leverkusen nakon dvadeset minuta imao prednost od 2:0, gosti se nisu predavali već su u drugome poluvremenu anulirali prednosti Apotekara i osvojili važan bod u gostima.

Gosti su igrali bez naših reprezentativaca, Ive Iličevića i Mladena Petrića. Bayer je poveo već u šestoj minuti utakmice. Mladi napadač André Schürrle izveo je slobodan udarac, lopta je pogodila živi zid i promijenila putanju što je bilo dovoljno za matiranje gostujućeg vratara.

Već u dvadesetoj minuti Bayer Leverkusen udvostručio je svoje vodstvo, već spomenuti Schürrle asistirao je Benderu koji pogađa za 2:0. Do kraja poluvremena vidjeli smo još jedna pogodak, Heiko Westermann pogodio je za smanjenje vodstva u 34. minuti.

U nastavku utakmice Hamburg je imao posjed lopte, dok je Leverkusen imao nešto više prilika. U 58. minuti povremeni njemački reprezentativac Marcell Jansen precizno gađa za konačnih 2:2. Do kraja utakmice mreže se nisu tresle, iako je bilo prilika na obje strane.

U sljedećem kolu, koje se igra nakon reprezentativne stanke, Bayer ide u goste kod Kaiserslauterna, a Hamburg će ugostiti Hoffenheim.