Bundesliga, 12. kolo, 04.11.2011, 20:30 h
Mainz 05 3:1 Stuttgart
Stuttgart

Mainz preokretom napokon do pobjede

Borna Rupnik • petak, 04.11.2011.

Bundesligaški vikend otvorili su Mainz i Stuttgart, momčadi koje su u samo 14 minuta nastavka stigle postići četiri pogotka da bi na kraju slavili domaćini...

Nogometaši Mainza uspjeli su protiv Stuttgarta u petak navečer prekinuti svoj negativni niz od devet utakmica bez pobjede, nakon što su u prva dva kola uzeli svih šest bodova.

Pogodaka, međutim, nije bilo sve do 50. minute, a tada je zabio - Stuttgart. Harnik je ubacio, a Cacau pospremio loptu u mrežu Mainza. Na odgovor se čekalo samo tri minute, kada je Anthony Ujah glavom postigao svoj prvi pogodak u njemačkom prvenstvu.

U 60. minuti sudac je pokazao na bijelu točku, a Ivanschitz pogodio za prednost Mainza, da bi već u 64. minuti na Ivanschitzovo dodavanje Ujah postigao svoj drugi gol na utakmici i tako upotpunio preokret za konačnih 3:1.

I jedni i drugi susret su završili s desetoricom igrača na terenu. Izravni crveni karton prvo je dobio Mainzov Polanski, a u samoj završnici je drugi žuti karton zaradio Maza.

Mainz je tako iskočio iz opasne zone, a Stuttgart propustio priliku barem privremeno se poravnati sa Schalkeom na drugom mjestu.