Obrvan: "Bez Gojuna i Valčića bit će teško"

Damir Žbulj • srijeda, 16.11.2011.

Nakon utakmice CO Zagreba sa Zvezdom, koju su domaći rukometaši bez ikakvih problema usmjerili na svoju stranu, zadovoljstvo dobro odigranom utakmicom ubrzo je zamijenila briga pred nadolazeće susrete Lige prvaka protiv francuskog predstavnika Chamberyja. Problema s ozljedama imaju i Tonči Valčić i Jakov Gojun, stožerni igrače obrane Zagrebaša.

Rukometaši Croatia osiguranje Zagreba bez ikakvih problema svladali su ekipu Crvene zvezde, u odgođenom susretu šestog kola regionalne SEHA lige. Trener domaćih Ivica Obrvan uspio je uz sigurno odrađenu utakmicu i uvjerljivo ostvarenu pobjedu odmoriti najbolje igrače, Balića, Horvata, Marića i Kopljara, dok su "mlađe" snage Stepančić, Matulić, Šprem, Brozović ovaj put odlično iskoristile priliku i mirno susret privele kraju.

Sve ljubitelje zagrebačkog sastava posebno veseli aktivni povratak na parket Manuela Štrleka, koji je nakon duge pauze zbog ozljede, i nekoliko odigranih utakmica gdje je samo imao minimalnu minutažu ili kao što je u Skoplju ušao samo da bi uspješno realizirao izuzetno važan udarac sa sedam metara, ponovno bio jedan od najboljih na parketu. Vidjeli smo napokon Manuela u pravom izdanju, rastrčanog, poletnog i izuzetno efikasnog. Zabijao je s krila, trčao u kontre, a 100-postotna statistika, uz šest postignutih pogodaka stvarno mogu vratiti osmijeh na lice njegova trenera, ali i navijača CO Zagreba.

Peruničić na kormilu Zvezdaša

"Ovaj ritam je pretežak za nas. Klupa nam je i inače tanka, a kada nam nedostaju neki igrači jednostavno se nismo imali čemu nadati. Pogotovo ovdje u Zagrebu," izjavio je privremeni trener Crveno-belih Nenad Peruničić, inače sportski direktor kluba, koji na klupi mijenja suspendiranog prvog stratega kluba Igora Butuliju. Peruničić je sa Zvezdom samo dva dana prije dolaska u Zagreb debitirao pobjedom u susretu domaćeg prvenstva protiv Metaloplastike, što je sigurno bio jedan od razloga slabijeg izdanja protiv Zagrebaša.

Zadovoljni mogu biti Zagrebaši i s odigranom obranom na ovom susretu. Ostavili su protivnika drugi put zaredom na 19 postignutih pogodaka. I dok u Skoplju protiv Červarovog Metalurga (19:19), u izuzetno nervoznoj, čvrstoj i borbenoj utakmici, s dosta tehničkih pogrešaka na obje strane terena, možda to i nije bila prava slika suprotstavljenih momčadi, u susretu protiv Zvezde se nema puno toga za prigovoriti. Uz odličnu i pokretljivu obranu i blok, koji su odradili dobar posao, na vratima smo ponovno vidjeli raspoloženog Šegu, koji je u samo prvih 30 minuta utakmice obranio 13 protivnički lopti, skinuvši i dva udarca sa sedam metara. U nastavku je na njegovom mjestu bio Pešić, koji je također odradio korektan posao, obranivši sedam udaraca Zvezdaša.

No, pred dvije važne utakmice u Ligi prvaka nije sve baš tako idealno u sastavu hrvatskog prvaka. Već u nedjelju ih očekuje gostovanje u Francuskoj kod Chamberyja, našeg Bičanića, dok će ih šest dana kasnije u zagrebačkoj Areni čekati okršaj s istim protivnikom, koji će vjerojatno odlučivati o drugoj poziciji u njihovoj skupini. Kako stvari trenutno stoje, u najvažnije europske utakmice ovog dijela sezone Obrvan će morati bez važnih karika njegove obrane. Naime, zbog ozljeda za sastav vjerojatno neće konkurirati Tonči Valčić i Jakov Gojun što će biti veliki hendikep.

"Tončiju je natečen zglob. Igrao je u Skoplju 15-ak minuta, ali više nije mogao, a Jakov ima problema s leđima. To mu je stara ozljeda koju već dugo vuče, sada ga je jako stislo i nije mogao. Morat će na magnetnu da vidi što je točno. Ako neće moći igrati neće biti dobro, oni su nam glavni igrači obrane. Večeras je bila dobra utakmica, obrana je dobro funkcionirala, Šego je bio dobar na vratima," iznio je trener Obrvan brige pred dva susreta koja CO Zagreb očekuje u Ligi prvaka protiv Chamberyja.

Obrvan se i osvrnuo na nedjeljni derbi susret protiv Metalurga Line Červara: "Trebali smo prvo poluvrijeme voditi jer smo imali prilike uz dobru obranu. Onda smo popustili početkom drugog dijela, imali izgubljenu utakmicu pa smo se vratili u egal i možda čak imali šansu da dobijemo."

"Ovo drugo što se događalo, malo je prenapuhano. Na terenu i u publici sve je bilo maksimalno korektno. No, ja sam, za razliku od Line koji je zbog svojih brojnih ulazaka na teren dobio samo žuti karton, kažnjen isključenjem u trenutku dok se lomila utakmica, kad nisam bio zadovoljan jednom odlukom sudaca, uz rub terena, bez ikakvog vrijeđanja," zaključio je skopsku priču Obrvan.