Gol Klasnića u porazu, drama u Wiganu

Josip Tolić • subota, 19.11.2011.

Popodnevni program 12. kola Premier lige donio je pregršt pogodaka, preokreta i jedanaesteraca. Manchester City povećao je bodovnu razliku, barem privremeno, pobjedom protiv Newcastlea, Blackburn je u dubokoj sudačkoj nadoknadi izborio bod kod Wigana, a Bolton je poražen u West Bromwichu unatoč novom pogotku Ivana Klasnića.

Bolton je propustio priliku pobjeći iz zone ispadanja na gostovanju kod West Bromwich Albiona. Domaćini su poveli već u 16. minuti pogotkom Jeromea Thomasa, koji je prihvatio proigravanje Gere, zaobišao vratara Boltona Jääskeläinena i poentirao iz blizine.

Izjednačenje je stiglo nakon samo pet minuta, a krivac je bio upravo strijelac Thomas koji je u svom šesnaestercu srušio Muambu. S bijele točke zabio je hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić, trenutno izvan kadra nacionalne vrste, nastavivši sjajne partije u Premier ligi. U prošlom kolu dvaput je zabio Stokeu i dodao dvije asistencije.

Međutim, to njegovoj momčadi nije pomoglo da odnese bod(ove) iz ovog dvoboja. U 56. minuti Shane Long glavom je pospremio loptu u Boltonov gol donijevši tako novo vodstvo domaćinima poslije centaršuta Shoreyja. Tri su boda Albionu pomogla da se dodatno odmakne od opasne zone.

Lider prvenstva Manchester City i nakon reprezentativne stanke nastavlja s uvjerljivim izvedbama. Na Gradskom stadionu u Manchesteru prvi je put ove sezone poražena ekipa Newcastlea, i to s čak 3:0. Građani su poveli u 42. minuti iz jedanaesterca kojeg je skrivio Ryan Taylor igravši rukom poslije Balotellijeva udarca, a Talijan je sam iskoristio najstrožu kaznu.

Samo dvije minute potom domaćini su udvostručili vodstvo, a krivac je ponovno bio Taylor. Prvo je blokirao proigravanje Nasrija za Richardsa, no potom se spetljao i Richards mu je uzeo loptu, te dovršio akciju za 2:0 minutu prije predaha.

Svaka nada u povratak Newcastlea uništena je u 72. minuti iz novog jedanaesterca kojeg je ovaj put izveo Sergio Agüero i postigao svoj deseti ovosezonski pogodak. Počasni pogodak na samom kraju postigao je Gosling. Uoči dvoboja Swanseaja i Manchester Uniteda razlika između gradskih rivala sada je povećana na osam bodova. Newcastle je u opasnosti izgubiti treće mjesto ako Chelsea sutra svlada Liverpool ili Tottenham Aston Villu u ponedjeljak.

Uzbudljivu utakmicu na Britanniji odigrali su susjedi na ljestvici Stoke City i Queens Park Rangers, a tri je boda odnijela momčad iz zapadnog Londona. Domaćini su poveli u osmoj minuti iz akcije Croucha i Waltersa koju je potonji, uz lošu obrambenu intervenciju Ferdinanda, dovršio za 1:0. QPR se vratio sredinom poluvremena nakon jednog loše otklonjenog centaršuta Traoréa kojeg je glavom dočekao Helguson i izjednačio rezultat.

Gosti su u vodstvo prešli netom prije odlaska na odmor. Wright-Phillips započeo je kombinaciju uposlivši Mackieja on vraća Youngu, a 32-godišnji branič iz blizine zakucava loptu u mrežu. U devetoj minuti nastavka Helguson je još jednom poentirao na drugoj vratnici nakon još jednog ubačaja, ovaj put Bartona. Konačan rezultat glavom je postavio Shawcross smanjivši gostujuće vodstvo nakon Croucheve asistencije, no do izjednačenja nije došlo.

Ako je u Stoke-on-Trentu bilo zanimljivo, onda je u Wiganu, gdje su snage odmjerili domaći Athletic i Blackburn bilo - infarktno! Sve je počelo već u drugoj minuti kada je Yakubu po 100. put poentirao u Premier ligi poslije Nzozijeve reakcije glavom. Već u sedmoj Wigan je izjednačio pogotkom Jordija Gómeza. Preokret, s kojim se otišlo na odmor, dovršio je Caldwell golom nakon udarca iz kuta u 31. minuti.

Nastavak je ponudio dramu. U 47. minuti Dunne je isključen, no to Blackburn nije spriječio da se vrati u utakmicu. Na isteku sat vremena igre poentirali su na isti način, a strijelac poslije kornera bio je Holiet.

Remi je stajao sve do 88. minute kada se Crusat upisao u strijelce udarcem na kojeg je vratar Roversa Paul Robinson morao bolje reagirati. Međutim, gosti su u posljednjim trenucima dvoboja ipak odnijeli bod. Vrijeme je već bilo debelo u sudačkoj nadoknadi, Robinson se odvažio doći u protivnički šesnaesterac kada je pogođen nogom u lice, što je značilo najstrožu kaznu. Yakubu nije propustio zabiti šesti gol dvoboja za konačnih 3:3.

Everton je upisao tek četvrtu prvenstvenu pobjedu na svom travnjaku protiv ekipe Wolverhamptona u još jednoj utakmici gdje su viđeni preokreti i jedanaesterci. Prvo su u 37. minuti Wolvesi poveli s bijele točke. Fellaini je sapleo Edwardsa, a vodstvo je gostima donio Hunt. Ipak, Everton se budi tik pred odlazak na odmor poslije slobodnog udarca Bainesa na kojeg je spretno reagirao Jagielka i glavom izjednačio rezultat.

Momčad s Goodison Parka do troboda je došla pred sam kraj, u 83. minuti susreta. Nakon serije potezanja u gostujućem šesnaestercu sudac je pokazao na bijelu točku, a Baines nije propustio donijeti pobjedu domaćinima.

Raspoložen dan za napadače umanjili su Sunderland i Fulham, odigravši dvoboj bez golova na Stadionu svjetlosti, koji im i dalje ne jamči miran nastavak sezone jer ostaju na 15. odnosno 16. mjestu.

• Obrisan korisnik20.11.2011. u 09:11
    Koja ludi derbi začelja, nije mogla bit bolja utakmica, a ja gledao onaj šugavi City
  • Bogomdani19.11.2011. u 19:35
    Klasnić je nedvojbeno dobar igrač koji je u formi. Zašto nije bio pozvan ne znam, ali smo i bez njega bili dobri protiv Turske. Mene je osvojio protiv Gruzije, volio bi da nastavi sa dobrim igrama u reprezentaciji, odlučuje izbornik. Imamo dosta dobrih napadača, a da se mene pita Jelavić i Kalinić... [više na forumu]
    Bogomdani
  • Obrisan korisnik19.11.2011. u 19:25
    zasluzio je Klasnic i za Tursku i prije nje poziv.
  • Obrisan korisnik19.11.2011. u 18:52
    ako Klasnić nastavi u ovoj formi, zaslužio bi poziv na euro kao 4. ili 5. napadač...