Premiership, 12. kolo, 20.11.2011, 17:00 h
Chelsea
Chelsea 1:2 Liverpool
Liverpool

Ante Zovko • nedjelja, 20.11.2011.

Liverpool je priredio popriličan šok Chelseaju na Stamford Bridgeu u pretposljednjoj utakmici 12. kola Premier lige. Redsi su pametno čekali svoju priliku, a nakon što je domaćin svoje promašio, zadali su konačni udarac i pobijedili 2:1.

Iako je Liverpool poveo, Chelsea je bio vrlo blizu preokreta početkom drugog poluvremena, ali nekoliko dobrih i odličnih prilika nitko nije mogao pretvoriti u gol. Nakon što se učvrstila u obrani, momčad Kennyja Dalglisha pred kraj susreta je osigurala sva tri boda izjednačivši se bodovno s današnjim protivnikom.

I jedni i drugi počeli su prilično oprezno, što nije bilo ni čudno s obzirom na težinu koju je nosila eventualna pobjeda. Prve zanimljivije situacije su (polu)prilike Chelseaja, prvo jedan ubačaj s lijeve strane na Juana Matu na čiju povratnu loptu nije bilo odgovora, a onda je Jon Obi Mikel pucao preko prečke Pepea Reine.

Didier Drogba u 22. je minuti naveo pola Stamford Bridgea da pomisli kako je njegov udarac iz slobodnjaka odsjeo u Reininoj mreži. Vratar je ostao na mjestu kad je udarac skrenuo živi zid, a lopta je prošla tako blizu stative i pogodila stražnji dio mreže da se činilo kako su Bluesi uistinu poveli.

No, poveli su gosti. Charlie Adam oteo je loptu neodlučnom Mikelu, a onda je krenula malonogometna akcija u kojoj su ključne uloge odigrali Craig Bellamy i Luis Suarez izigravši domaću obranu duplim pasevima, nakon čega je Velšanin pronašao neometanog Maxija Rodrigueza kojem je pripao najjednostavniji zadatak.

Domaćin je odmah pritisnuo po izlasku iz svlačionica i izjednačenje je trebalo čekati do 55. minute. Florent Malouda snažno je uputio loptu između Liverpoolove obrane i španjolskog vratara, a na mjestu se našao Daniel Sturridge i lagano plasirao loptu u gol. Stisnuo je Chelsea još jače i minutu kasnije Reina je jedva izbio Drogbin pokušaj iz slobodnog udarca.

S vremenom je pritisak Chelseaja postajao sve izraženiji, Redsi su se uglavnom branili sa svih 11 igrača iza lopte. Najbolje prilike za preokret propustio je Malouda, prvo škaricama, a nešto kasnije umjesto udarca na gol iskosa odlučio je pronaći bolje pozicionirane igrače te potpuno promašio metu.

Međutim, ni visoki ritam domaćih nije mogao trajati vječno. Liverpool je u zadnjih 15-ak minuta postajao sve konkretniji. Nakon što je Dirk Kuyt promašio i više nego izglednu šansu, u 88. minuti gosti su dočekali svoj trenutak. Adam je poslao dugu dijagonalu sa svoje polovice. Prihvatio ju je Glen Johnson, sjurio se s desne strane u kazneni prostor i šokirao veći dio stadiona.

• Obrisan korisnik21.11.2011. u 00:18
    Uuuu, jebo te kakv prvi gol Liverpoola, ui stilu Barce. Ovaj Liverpool dobija sve jake tekme, da još malo ubace u višu brzinu sa ovim "lošijim" ekipama, Lp bi bila tu, a njima je tamo mjesto.
  • nxug20.11.2011. u 23:56
    chelsea ocajan..bit ce zanimljivo vidit ko ce u lp osim oba kluba iz machestera
    nxug
  • Obrisan korisnik20.11.2011. u 23:04
    z33@ potpuno se slazem,johnson je rodjen za ofanzivnog boka,treba isporbat varijantu downing-johnson kao bokove mislim da bi to bilo ubojito
  • bibby20.11.2011. u 22:51
    po ovima komentarima, ja mislin da vi nikad niste ni gledali johnsona kako igra!
    bibby
  • Z3320.11.2011. u 22:48
    na krilu je on puno bolji nego na beku, danas je jasno pokazo kolko je probojan, brz i kakav dribling ima, dok u obrani pliva, nekad vise, nekad manje, ali pliva i ispada.