Premiership, 12. kolo, 21.11.2011, 21:00 h
Tottenham 2:0 Aston Villa
Aston Villa

Bale i Adebayor srušili Aston Villu

Ante Zovko • ponedjeljak, 21.11.2011.

U posljednjoj utakmici 12. kola Premier lige Tottenham je prilično jednostavno upisao 2:0 pobjedu na White Hart Laneu protiv Aston Ville, u čemu je svoje "prste" imala i gostujuća obrana.

Dva puta je obrana Aston Ville "zaplivala" nakon udaraca Garetha Balea, a dvaput se Emmanuel Adebayor našao na pravom mjestu i Spursi su (pre)laganom pobjedom poželjeli dobrodošlicu menadžeru Harryju Redknappu koji se vratio na klupu tri tjedna nakon operacije krvnih žila.

Luka Modrić odigrao je točno 90 minuta, zamijenjen je na početku sudačke nadoknade. Vedran Ćorluka i Niko Kranjčar zbog ozljeda nisu bili u konkurenciji.

Sve je riješeno u prvom poluvremenu. Nakon početne prilike Stiliana Petrova, Spursi preuzimaju konce igre u svoje ruke i Adebayor i Younes Kaboul promašuju dvije lijepe prilike. Samo minutu nakon potonje Adebayor s pet-šest metara iskorištava mlaku reakciju Villine obrane nakon udarca Balea i pogađa za vodstvo.

Potom je ritam značajno pao i sve zanimljiv može se opisati bljeskovima bez nekog učinka. Možda najbliže bio je Darren Bent kad je pokušao uposliti Emilea Heskeyja na suprotnoj stativi, ali noge starijeg kolege više nisu tako brze.

U 38. minuti Adebayor je iskoristio novu pogrešku gostujuće obrane. Bale je opet napravio veći dio posla, probio lijevo krilo i pucao, James Collins i Shay Given ne uspijevaju niti uzeti niti izbiti loptu, a Togoanac ni kriv ni dužan ispred gol-linije gura je preko crte.

Jak ritam otvorio je drugo poluvrijeme, a Bent je na samom početku mogao smanjiti glavom, udarcem u kut gola Brada Friedela koji je ipak bio na mjestu. Odgovorio je Modrić u 53. minuti izbacivši sjajnom loptom Adebayora. Napadač je izašao sam pred Givena, ali pucao pored stative, kao i Kyle Walker s ruba šesnaesterca pet minuta poslije.

Bale je u 62. opet umalo namjestio gol Adebayoru napravivši "slalom" kroz središte Villine obrane, a napadač iskosa gađa samo nekoliko centimetara od desne stative. Aston Villa bila je pogotovo ranjiva s bokova, ali osim nekoliko poluprilika, domaćima se nije išlo grlom u jagode pa su priveli susret kraju aktivnom igrom pokušavajući eventualno povećati vodstvo.

• beaver22.11.2011. u 00:45
    spursi imaju jos jednu utakmicu u ruci. modric malo rezerviran u prvome dijelu ali puno bolji u drugome. parker mi je vise razarac nego playmaker i morao bi igrati iza modrica. mislim da je tako bilo u drugom dijelu i luka je dosao vise do izrazaja jer parker je dobar igrac ali nema viziju i potez... [više na forumu]
    beaver
  • renimus22.11.2011. u 00:35
    modricu pogledaj tablicu i taj mocni chelsea u koji si zelio ici
    renimus
  • Obrisan korisnik21.11.2011. u 23:57
    nema nikoga sad da kaze redknappu da pije jel..kako bura puse tako i vi. tottenham odlican od prve minute se vidilo da idu na pobjedu i da su bolji, samo tako naprijed. modric dirigent, bale sila probojna
  • Obrisan korisnik21.11.2011. u 23:52
    spursi su ih stjerali u svoju polovicu, stvarno su jaki. modric standardno odlican, medu boljima...