Premiership, 12. kolo, 19.11.2011, 18:30 h
Swansea City 0:1 Manchester United
Manchester United

Jedna greška Unitedu vrijedna tri boda

Ante Zovko • subota, 19.11.2011.

Javier Hernandez po tko zna koji put svojim je golom donio vrijedne bodove Manchester Unitedu. Ovaj put dogodilo se u 12. kolu Premier lige, na gostovanju engleskog prvaka u Swanseaju.

Velšani su prvi put u svojoj povijesti na vlastitom terenu dočekali engleskog prvaka u utakmici Premier lige i odlična atmosfera na ispunjenom Liberty Stadiumu pokazivala je koliko im ovo domaćinstvo znači.

No, na kraju je domaćim navijačima ostao prilično gorak okus u ustima jer je Swansea poražen zbog jedne nespretne obrambene reakcije iako se dosta dobro držao protiv uglednog gosta.

Alex Ferguson "počastio" je domaćine jednim od rijetkih uvrštavanja Ryana Giggsa u prvi sastav u prvenstvu, a u napadu su od početka počeli Wayne Rooney i Javier Hernandez, što je bio još jedan raritet. Pokazalo se kao dobitna kombinacija.

Swansea je počeo vrlo dobro. Prvih desetak minuta domaćin je kontrolirao tempo strpljivom pas-igrom na gostujućoj polovici, ali nije dugo trebalo čekati da se prva lopta na domaćem terenu u ovoj sezoni zakoprca u mreži. Giggs je pritisnuo Rangela i iskoristio pogrešno dodavanje, ubacio za Hernandeza koji već u 11. minuti dovodi United u vodstvo. Bio je to 1800. prvenstveni pogodak Uniteda u Fergusonovoj eri.

Graham i Routledge kreirali su sjajnu priliku za Scotta Sinclaira desetak minuta kasnije, ali ovom lopta prolazi kroz noge. Bila je to najbolja prilika za domaće koji su sjajno parirali prvaku u prvih 45 minuta.

U drugom dijelu nastavljena je tečna igra s obje strane, s dosta točnih dodavanja, ali sada se prvaku nikud nije žurilo, a domaćin se teško probijao do zadnjeg dijela terena. U 73. minuti uspio je i umalo izjednačio. Sinclair se probio pokraj Phila Jonesa, Graham dočekuje povratnu loptu, ali mu je udarac blokiran. Pokušava i Ashley Williams, ali ovaj put blokira Rio Ferdinand.

Ferguson je polako učvršćivao obranu ulascima Fabija, Darrena Fletchera i Antonija Valencije i zatvarao ionako rijetke prilaze svojem golu. Na kraju je Jones mogao postaviti uvjerljiviji rezultat, ali mu je u 90. minuti lopta okrznula stativu.

• Obrisan korisnik20.11.2011. u 13:47
    sretne pickice vec 3 pobjeda ove sezone na cistu srecu nista drugo,svidov00@ hahahahha dobro si me nasmijo
  • Obrisan korisnik20.11.2011. u 10:45
    united ima više bodova nego proteklih sezona u ovo vrijeme  ali city ima fenomenalnu sezonu za sada...
  • Obrisan korisnik20.11.2011. u 10:27
    man utd već godinama ovako igra,na početku sezone lagano a tamo poslije božića kad ostali ne mogu oni sve gaze-za sad su dobre i pobjede od 1:0 glory glory man utd
  • svidov0019.11.2011. u 23:27
    uz jedno pojačanje i kontinuitet zdravlja i zasigurno bi se barcelona mogla pobijediti u LP..,..iman dojam da alex čeka nadolazeću mladež (welbeck,smalling i ostala ekipa)