Partizan pao u Sloveniji

Bojan Meštrović • subota, 19.11.2011.

Veliko iznenađenje priredili su igrači Zlatoroga kod kuće pobijedivši umorni Partizan. U srpskom derbiju između Crvene Zvezde i Radničkog momčadi su pružile izvrsnu utakmicu u kojoj se o pobjedniku odlučivalo u posljednjoj minuti. Pobjedom nad Olimpijom, Maccabi je ostao jedini stopostotni...

Partizan je u posljednjih devet dana upisao tri velike pobjede, a redom su padali Real Madrid, Široki, te prije dva dana Armani iz Milana. Iako je bilo za očekivati da će igrači peterostrukog uzastopnog prvaka regionalne lige biti umorni, rijetko tko je mogao i pomisliti da ih ekipa bez ijedne pobjede može iznenaditi. Ipak, upravo to se dogodilo.

Momčad Zlatoroga koja je u prvih sedam kola prosječno gubila s više od 18 razlike (do danas koš razlika -127), na krilima bekovskog dvojca Vujasinovič – Panić uspjela je poraziti favorizirane goste. Dvojica spomenutih igrača zabili su po 20 koševa. Kod Partizana najefikasniji bili su Raduljica i Lučić s 12 postignutih poena.

Zlatorog je od samog početka kontrolirao utakmicu i već u prvom poluvremenu došao do prednosti od +9 (29:20). U trećoj četvrtini Partizan se vraća u utakmicu, ali zatim slijedi velika 13:2 serija domaćina kojom u 34. minuti dolaze do velike prednosti (58:46) i lagano utakmicu privode kraju. Trener Partizana Jovanović do posljednjih je osam minuta utakmice odlučio na klupi ostaviti dvojicu najboljih igrača, Pekovića i Lawa, i kocka mu se ovaj put nije isplatila.

Zvezda i Radnički su, već tradicionalno, odigrali uzbudljivu utakmicu. Nakon što je Radnički imao vodstvo veći dio prvog poluvremena (39:30 u 16. minuti), Zvezda u preostalih nekoliko minuta druge četvrtine u potpunosti okreće utakmicu u svoju korist i na odmor odmor odlazi s +5 (47:42).

U drugom poluvremenu viđeno je mnogo promjena vodstva, a nijedna od ekipa nije uspjela ostvariti značajniju prednost. Iako je Zvezda od posljednjih deset šuteva koševe postigla u samo dva navrata, u završnicu se ušlo s izjednačenim rezultatom (79:79). Ipak, do kraja zabija samo ekipa iz Kragujevca i tako dolazi do druge pobjede u prvenstvu.

Kod gostiju se najviše istaknuo Michael Scott s 28 poena, a pomoć je imao je u Stevenu Markoviću koji je ubilježio 14 asistencija, jednako koliko i cijela momčad Zvezde. Najbolji igrač domaćih, Adam Morrison, danas je postigao samo četiri poena (šut iz igre 1/9).

Maccabi je, u dvoboju neporaženih ekipa, protiv Olimpije od samog starta kontrolirao utakmicu. Pobijedili su u svakoj od prve tri četvrtine, te na ulasku u zadnju imali +9 (54:45). Kada se već činilo da je utakmica gotova, dolazi do opuštanja u momčadi domaćina. Olimpija koristi priliku i vraća se u utakmicu, te tricom Bertansa tri i pol minute prije kraja čak dolazi do vodstva (59:57). Ipak, iskusna izraelska ekipa ne dopušta iznenađenje, i preko Hendrixa i Bluthenthala dolazi do +4 (67:63). Ćapin tricom u posljednjim sekundama postavlja konačni rezultat. Najbolji igrač utakmice bio je domaći igrač Lior Eliyahu (19 koš, 9 sk).