Mravi s pola snage protiv Heliosa

Ante Zovko • subota, 19.11.2011.

Hrvatski prvak Zagreb Croatia osiguranje upisao je treću pobjedu zaredom u ABA ligi, četvrtu ukupno kad se u obzir uzme i ona protiv Žalgirisa. Helios iz Domžala nije mogao parirati Mravima u Draženovu domu gdje je poražen sa 72:56.

Mravi su Helios svladali na način na koji se i očekivao, bez kompliciranja. Sve je praktički riješeno do poluvremena, a pobjeda je potvrđena već početkom drugog dijela.

Hrvatski prvak autoritativno je otvorio susret i već do četvrte minute stvorio prednost 10:2. Slovenci nisu mogli parirati domaćim centrima koji su se istaknuli i s linije za tricu (Josh Heytvelt, a odličnu obrambenu rolu imao je i Dario Šarić s tri ukradene lopte u prvih sedam minuta.

Zaključivši prvi period s 21:11, Mravi su još bolje počeli drugi. Sašo Ožbolt tricom postavlja 26:13. Iako su Marko Miljević i Drago Pašalić pokušavali smanjiti razliku na manje od deset poena, Vladimir Androić imao je dovoljno raspoloženih igrača da ona ostane dvoznamenkasta na poluvremenu (35:24).

Androić je vjerojatno u svlačionici dao uputu svojim igračima da riješe sve dvojbe što prije jer su Mravi furiozno počeli drugo poluvrijeme i s pet uzastopnih poena već je bilo 41:24. U prvih pet minuta treće četvrtine za Helios je praktički igrao samo Blaž Črešnar koji je svojim poenima držao razliku ispod 20 poena. Mravi nisu popuštali u napadačkoj fazi i prednost je bila stabilna, uglavnom se vrteći od 15 do 20 razlike.

U zadnjih deset minuta Zagreb je održavao svoju veliku razliku, a priliku su dobile i snage s klupe, Šarić, Papa Dia i Petar Babić.

Mrave je predvodio Kasun s 20 poena, pet skokova i tri asistencije. Sean May je dodao 14 (pet skokova, dvije asistencije), Heytvelt devet, Damir Mulaomerović sedam (četiri asistencije), a Babić i Ožbolt po šest.

Jedini dvoznamenkasti kod gostiju bili su Pašalić (11 poena, tri skoka) i Črešnar (deset poena, jedan skok, jedna asitencija).