Cedevita rutinski preko Krke

Iz Doma sportova: Edvard Burić • nedjelja, 20.11.2011.

Košarkaši Cedevite nastavljaju pobjedničkim putem u regionalnoj ligi. Zagrepčani su u osmom kolu ABA lige upisali i sedmu pobjedu, svladavši Krku 89:67 za zauzimanje vrha ljestvice...

Momčad Dražena Anzulovića nakon povratka iz Rusije i poraza u prvom kolu Eurokupa od Spartaka ponovno se vratila pobjedničkim navikama. Pognutih glava nakon dvoboja s hrvatskim predstavnikom otišli su igrači Krke iz Novog Mesta.

Već od samog početka Cedevita je pokazala da misli ozbiljno. Rano vodstvo 7:1 gosti smanjuju na 7:6, a onda kreće domaći sastav. Prvo zakucavanjem Warrena iz kontre Cedevita ima plus osam (17:9). Tada prvu minutu odmora na utakmici uzima gostujuća klupa.

Prvih deset minuta završava 21:13, a već početkom druge četvrtine Cedevita stvara dvoznamenkastu razliku kojom daje naslutiti da Krka neće imati previše šansi u nastavku utakmice.

Hrvatski predstavnik košem Marka Cara iz kontre na dodavanje kapetana Baždarića bježi na +13 (28:15). Tricom Matjaža Smodiša Cedevita ima 33:19 kojih do kraja poluvremena povećava na +18 (48:30, trica Princa dvije sekunde do odlaska na veliki odmor).

U nastavku je utakmica išla u potpuno očekivanom i za domaće navijače vrlo dobrom smjeru. Gosti iz Novog Mesta donekle su se držali do 58:44. Tada minutu odmora uzima domaći strateg Anzulović, a Cedevita potom na krilima Baždarića rješava sve nedoumice oko pobjednika ako ih je uopće i bilo. Domaći odlaze na 68:44, a treći period završava 70:48.

U posljednjoj četvrtini Anzulović je dao priliku svim igračima što Cedeviti nije smetalo da očuva visoku prednost za konačnih +22 (89:67).

Vrlo dobru utakmicu odigrao je Miro Bilan s 19 koševa i sedam skokova. 14 poena dodao je Marino Baždarić, 13 Smodiš, a 12 Marko Car. Kod gostiju najviše je pokazao Jerome Adolphus Jordan s 13 koševa i osam skokova.

Ovom pobjedom Zagrepčani su na najbolji način ispisali pozivnicu svojim navijačima, ali i svim ljubiteljima košarke za dvoboj protiv Bayerna u sklopu drugog kola Eurokupa već u utorak (Dvorana 2 Doma sportova, 18:30).

• pikepiletina21.11.2011. u 13:58
    Soprano ima pravo. bodovanje u košarci je jedno od najdebilnijih u svim sportovima. Cedevita ima skor 7-1, Maccabi 7-0, a Cedevita ima bod više?! suludo. na ovoj tablici bi trebalo pisati omjer pobjeda i poraza. sjetite se da u NBA ligi uvijek tako određuju tablice, a u slučaju različitog broja... [više na forumu]