Široki WWin poražen u Vršcu

Ivana Karačić • subota, 19.11.2011.

Široki WWin odigrao je u Vršcu dobru utakmicu. No, to nije bilo dovoljno za pobjedu, jer igrači trenera Ivana Velića nisu našli rješenje za raspoloženog Borisa Savovića. Dojam je da je sastav Hemofarma Štade imao i mali sudački "vjetar u leđa"...

Hemofarm je bolje ušao u utakmicu i već u 3. minuti poveo 10:2, a s dva uzastopna točna šuta za tri poena Boris Savović nagovijestio je svoju dobru igru. Kad je u 6. minuti Dangubić donio domaćinu deset poena prednosti (17:7), činilo se da gosti neće imati odgovora. No, Jakov Vladović je uspio do isteka prve četvrtine ipak vratiti nadu gostima. Prvih deset minuta završilo je s prednošću Hemofarma 21:15.

Slično se razvijala i druga četvrtina. Hemofarm je opet otišao na veliku prednost kad je Marko Šutalo u 12. minuti pogodio tricu za 29:15. No, gosti su opet zahvaljujući Ivanu Ramljaku uspjeli do kraja poluvremena popraviti rezultat na 41:36.

Drugo poluvrijeme Široki je odigrao puno bolje. U trećoj četvrtini uspio je dva puta i doći u vodstvo. Uz raspoloženog Ramljaka u tom razdoblju igre razigrali su se i visoki igrači Širokog Željko Šakić i Darko Planinić. U zadnju četvrtinu ušlo se s prednošću domaćina 57:55.

Dvije minute prije kraja domaćin je imao prednost od sedam poena. No, sastav s Pecare potvrdio je kako se nikada ne predaje. Čvrstom obranom izbacio je domaće igrače iz ritma, pa je Aleksej Nešović pri rezultatu 71:68 najprije promašio dva slobodna bacanja, a potom i šut za tri poena.

Fran Pilepić, kojeg su domaći igrači čvrsto čuvali cijelu utakmicu, uspio je u posljednjoj minuti dovesti utakmicu do drame kad je poentirao za 71:70. Na drugoj strani Savović je pogodio oba bacanja za 73:70, a kapetan Širokog Josip Naletilić promašio je šut za tri poena i izjednačenje. Poslije Šakićeva prekršaja Savović je iz slobodnog bacanja postavio konačnih 74:70. Zanimljivo je, domaćin je u zadnjoj četvrtini izveo čak 16 slobodnih bacanja, Široki samo šest.

Trener Širokog Ivan Velić bio je razočaran poslije utakmice: "Žao mi je što smo izgubili na način kako smo izgubili. Loše smo ušli u utakmicu, ali smo se vratili, preokrenuli rezultat, no tada su se događale neke čudne stvari na parketu, koje ne smijem komentirati. Ramljak je odigrao odličnu utakmicu, Naletilić i Planinić bili su solidni."

Prvo ime utakmice bio je domaći košarkaš Boris Savović s 19 poena i 13 skokova, dok je u Širokom prednjačio Ivan Ramljak s 15 poena i 6 skokova.