Juventus ponovno na vrhu

Ivana Spahija • nedjelja, 20.11.2011.

Odigrano je šest susreta 12. kola Serie A. Nogometaši Juventusa rutinski su odradili dvoboj s neugodnom momčadi Palerma i s visokih 3:0 uzeli su vrijedna tri boda za povratak na čelo ljestvice. Iste sreće nije bila momčad Udinesea, koja je upisala iznenađujući poraz u gostima kod Parme...

Nogometaši Juventusa ponovno se vraćaju na vrh, nakon što su privremeno prepustili čelo ljestvice Udineseu, u ovom su kolu došli na svoje i visokom pobjedom protiv Palerma te zahvaljujući porazu Udinesea od Parme ponovno su zasjeli na vrh. Juventus je odigrao dobru predstavu pred domaćim navijačima i s visokih 3:0 uzeo važne bodove. Palermo je nakon ovog poraza ostao na petom mjestu.

Domaćini su do vodstva mogli doći već u trećoj minuti susreta, ali je Chiellini loptu poslao malo pokraj gola. Četiri minute kasnije ponovno je zaprijetila Stara dama, dobro je gađao Marchisio, ali ni on nije bio precizan. Palermo je do prve velike prilike došao u devetoj minuti, Iličić je pobjegao domaćim braničima, ali je na visini zadatka bio Buffon.

Juventus je do vodstva došao u 19. minuti, Chiellini je dobro ubacio za Pepea, koji je s lakoćom pronašao put do mreže Tzorvasa. Pet minuta kasnije domaćini su mogli doći i do drugog pogotka, ali je Vučinić gađao pokraj gola. Jednu od rijetkih prilika u prvom dijelu gosti su propustili u 43. minuti, dobro je gađao Iličić, ali je ponovno spreman bio Buffon.

Početkom drugog dijela, točnije, u 48. minuti, Juventus je došao do drugog pogotka. Lichtsteiner je idealno uposlio Matrija, koji je pospremio loptu u mrežu Palerma za vodstvo domaćina od 2:0. Točku na i velikoj pobjedi Torineza stavio je Marchisio lijepim pogotkom u 64. minuti za konačnih 3:0 i važno slavlje Juventusa.

Unatoč nadanjima, Udinese se nije uspio zadržati na vrhu ljestvice, neočekivanim porazom u gostima kod Parme rezultatom 2:0 prepustio je tron Juventusu. Momčad iz Udina nije odigrala na uobičajenoj razini, a razigrani domaćini su vršili pritisak i zasluženo iskoristili pružene prilike. Poraz je Udineseu donio pad na četvrto mjesto i zaostatak od samo jednog boda za Juventusom, dok se Parma nakon ove pobjede uspela na deveto mjesto na ljestvici.

Domaćini su s pritiskom krenuli od prve minute i prvu veliku priliku za vodstvo propustili su u osmoj minuti kada je Galloppa pogodio gredu gola gostiju. Tri minute kasnije pokušao je uzvratiti Udinese preko Di Natalea, ali je njegov udarac neutralizirana obrana Parme. Novu veliku priliku za vodstvo Parma je imala u 29. minuti, Biabiany se našao sam ispred Handanoviča, ali je loptu poslao visoko iznad gola.

Drugo poluvrijeme započelo je u jednakom ritmu kao i prvo, domaćini su prijetili i čekali svoju priliku. Dočekali su je u 58. minuti susreta, Giovinco je izveo udarac iz kuta, obrana gostiju je zaspala, a Biabiany je pospremio loptu u mrežu za vodstvo Parme od 1:0. U 75. minuti dosuđen je jedanaesterac za domaćine, Basta je u prostoru srušio Biabianya, a Giovinco je udarcem s bijele točke postavio rezultat na konačnih 2:0.

Najviše pogodaka vidjeli su gledatelji u Sieni, gdje je istoimeni domaćin rezultatom 2:2 podijelio bodove s Atalantom. Gosti iz Bergama poveli su golom Denisa iz najstrože kazne u 15. minuti susreta, a domaćini su im na isti način uzvratili u 44. minuti, kada je D'Agostino svojim pogotkom poravnao rezultat na 1:1.

Početkom drugog dijela sreća se ponovno osmjehnula gostima, Denis je novim pogotkom Atalanti donio prednost od 2:1, a u posljednjim trenucima susreta, točnije, u 87. minuti, Gazzi je lijepim pogotkom poravnao rezultat na 2:2 za raspodjelu bodova iz ovog dvoboja. Siena se s novim bodom našla na 11. mjestu, dok je Atalanta trenutno na 13. mjestu.

Gostujuću pobjedu ostvarila je momčad Cesene, koja je s minimalnih 1:0 slavila u gostima kod Bologne. Sva tri boda fenjerašu Ceseni donio je pogodak Parola iz 83. minute, a Marko Livaja pobjedu svoje momčadi odgledao je s klupe. U gostima je slavio i Chievo, koji je s 2:1 svladao Cataniju i s nova tri boda zaradio uspon na osmo mjesto na ljestvici, a Genoa je minimalnom pobjedom nad Novarom uzela tri boda i uspela se na sedmo mjesto.

• etti21.11.2011. u 13:15
    @d-lux Guardiola je Barcin Conte!! Juve se mora vratit u Ligu Prvaka, a s LP dolaze i nova pojačanja, što bi značilo da će protivnicima ulijevati strah Juventus Arena! A ne ko zadnje 2 godine da Catania, Parma, Bologna i sl. najavljuju 3 boda u Torinu. Forza Juve!!