Roma 2:1 Lecce
Lecce

Roma uspješno preko Leccea

Ivana Spahija • nedjelja, 20.11.2011.

U posljednjem susretu 12. kola Serie A, Roma je kod kuće bez većih problema svladala goste iz Leccea i uzela nova tri boda za uspon prema samom vrhu ljestvice. U moru bezbrojnih prilika za pogodak nogometaši Rome iskoristili su dvije, što im je bilo dovoljno za važnu pobjedu.

Nogometaši Rome nisu dopustili iznenađenje na domaćem terenu, rezultatom 2:1 svladali su Lecce i uzeli tri boda za trenutni uspon na na peto mjesto na ljestvici. Vučica za vodećim Juventusom, koji ima i utakmicu manje, zaostaje pet bodova i polako se priključuje borbi za vrh. Roma je dominirala čitavih 90 minuta u dvoboju s Lecceom i od mnoštva prilika iskoristila dvije za vrlo važna tri boda.

Roma je vratima gostiju prvi put ozbiljnije zaprijetila u osmoj minuti, De Rossi je odlično pronašao Bojana, čiji je udarac uspješno zaustavio gostujući vratar Julio Sergio. Šest minuta kasnije ponovno je zaprijetila Roma, dobro je gađao Pjanić, još bolje reagirao raspoloženi Julio Sergio, koji je uspio odbiti i neugodan pokušaj Bojana iz 21. minute.

Pritisak se domaćinima konačno isplatio u 25. minuti, De Rossi je dobro dodao za Pjanića, koji je pronašao put do mreže Leccea za vodstvo Rome od 1:0. Pet minuta kasnije Vukovi su mogli doći i do drugog pogotka, Lamela je ubacio loptu u sredinu, a Bojan je traljavo gađao pokraj gola. Još jednu u nizu prilika Roma je propustila u 34. minuti kada je Julio Sergio zaustavio opasan udarac Osvalda.

Drugo poluvrijeme Roma je otvorila na najbolji mogući način, pogotkom već u 54. minuti. Gago je udarcem izvana matirao Julija Sergija i domaćinima donio prednost od 2:0. Pet minuta kasnije ponovno su zaprijetili Rimljani, Pjanić je idealno uposlio Osvalda, koji iz velike blizine nije uspio pogoditi mrežu, a opasnost je otklonio Julio Sergio.

Unatoč pritisku domaćina, i gosti iz Leccea uspjeli su doći do pogotka. Igrala se 61. minuta kada je Bertolacci iskoristio nekoliko vezanih pogrešaka u obrani Rome i pronašao put do mreže Stekelenburga. Četiri minute kasnije još jednu u moru prilika propustili su Vukovi, Bojan je bio u prilici pogoditi nebranjenu mrežu Leccea, ali je loptu poslao nebu pod oblake.

U 75. minuti Roma je postigla i treći pogodak, Osvaldo je pronašao put do mreže Leccea, ali je sudac u vrlo sumnjivoj situaciji zbog navodnog zaleđa poništio taj pogodak. Domaćini su do kraja susreta u još nekoliko navrata zaprijetili vratima Julija Sergija, ali semafor se ipak zaustavio na konačnih 2:1 za zasluženu pobjedu Rome.

• Obrisan korisnik21.11.2011. u 07:42
    Taddei je asistirao za prvi gol, a ne De Rossi. Al' nema veze, bitno da je Roma dobila :)
  • Obrisan korisnik21.11.2011. u 06:13
  • Obrisan korisnik20.11.2011. u 23:41
    kakva šteta za poništeni pogodak Osvalda.. savršene škarice neopravdano poništene zbog nepostojećeg zaleđa