Helios i Krka do domaćih pobjeda

Simon Maljevac • subota, 26.11.2011.

U dvoboju slovenskih ekipa, koje su u prvih osam kola ABA lige upisale po jednu pobjedu, Helios je svladao Laško 83:66, a u drugom dvoboju momčadi s dna tablice Krka je nakon uzbudljive završnice svladala Crvenu Zvezdu 75:73.

Zlatorog je u devetom kolu ABA lige u Domžale došao bez svog najboljeg igrača Vladimira Panića i nije uspio ozbiljnije zaprijetiti raspoloženim domaćinima, koji su od početka preuzeli kontrolu i na kraju došli do pobjede 83:66.

Helios je od početka zaigrao agresivno i brzo došao do osam poena prednosti (17:9), a do poluvremena igrači trenera Zmage Sagadina povisili su na +11 (45:34). I treća četvrtina pripala je Heliosu, gosti nisu pronašli obranu za Dragu Pašalića i Dražena Bubnića, koji vode svoju momčad do prednosti +23 (61:38) u 24. minuti utakmice. Do kraja susreta domaćini ne popuštaju i dolaze do druge pobjede u sezoni, dok Zlatorog ostaje kod jedne pobjede, koju je zabilježio u prošlom kolu protiv Partizana.

Vezane vijesti

Najefikasniji u redovima Heliosa bili su Pašalić, koji je zabilježio 21 poen i 13 skokova, te Bubnić i Gay sa 15 poena, dok je prvi strijelac gostiju Omić postigao 13 poena.

Utakmica Krke i Crvene Zvezde bila je puno izjednačenija, a nakon uzbudljive završnice domaćini su slavili pobjedu 75:73. Momčad Krke je prije utakmice imala jednu pobjedu i sedam poraza, dok su košarkaši Crvene Zvezde u prvih osam utakmica zabilježili dvije pobjede.

U prvom poluvremenu Krka je cijelo vrijeme bila u zaostatku i domaćini su na poluvrijeme otišli s poenom zaostatka (34:35), a Zvezda je u drugoj četvrtini vodila i s osam poena prednosti. Gosti su držali vodstvo i u većem djelu treće četvrtine, ali Krka u posljednje tri minute četvrtine radi seriju 10:0 i dolazi do pet poena prednosti (56:51).

U posljednjoj četvrtini obje ekipe izmjenjivale su se u vodstvu sve do posljednje minute utakmice, u koju Krka ulazi prednošću 72:71, a nakon toga Balažičevim slobodnim bacanjima domaćini povećavaju na tri poena prednosti. Popović slobodnim bacanjima vrača Crvenu Zvezdu na poen zaostatka (74:73), a u posljednjim sekundama na parketu se odvijala prava drama.

Iskusni Petrov tri sekunde prije kraja pogađa jedno slobodno bacanje za vodstvo Krke 75:73, a onda je došlo do zanimljive situacije na parketu. Gostujući igrači nakon pogođenog bacanja Petrova brzo izvode loptu u igru i Čović nakon solo prodora iz teške pozicije promašuje šut za izjednačenje, ali nakon toga Zvezdin trener Pešić protestira da je prije toga pozvao minutu odmora, tako da Zvezda dolazi do druge prilike, no Jordan blokira Milutinovića i pobjeda ostaje u Novom Mestu.

Najbolji igrači u redovima Krke bili su Balažič s 18 poena i 11 skokova, Petrov sa 16 poena te Baxter, koji je zabilježio 14 poena i devet skokova. Kod gostiju Nedović i Popović postigli su 17 poena.