Draper i društvo namučili Maccabi

Branko Barić • subota, 26.11.2011.

Nakon tijesne pobjede i neuvjerljive igre ovog tjedna protiv Bayernaa, košarkaši Cedevite na teškom gostovanju u Tel Avivu pružili su odličan otpor ponajboljoj momčadi u Europi te gotovo do kraja držali pitanje pobjednika otvorenim. Na koncu će se ovaj susret pamtiti po novoj pobjedi vodeće momčadi lige, sjajnoj šuterskoj večeri Drapera, te debiju Dalibora Bagarića u dresu Cedevite...

Košarkaši Maccabija morali su se pošteno oznojiti kako bi na svom parketu svladali zahuktalu Cedevitu. Zagrebačka momčad predstavila se u neusporedivo boljem svjetlu u odnosu na ovotjedno izdanje protiv Bayerna u Eurokupu, a gotovo briljantnu večer imao je hrvatski reprezentativac Dontaye Draper.

Ekipa Dražena Anzulovića sjajno je otvorila susret te već u drugoj minuti nakon dvije trice Vukušića i polaganja Warrena odjurila na 8:0. Iako su se domaćini barem napadački uspjeli malo trgnuti, za raspucane igrače Cedevite (6/10 za tri. 4/6 za dva) nisu mogli pronaći nikakvog lijeka, pa na prvi interval igre odlaze s čak 26 primljenih koševa (21:26). U drugoj četvrtini raspucao se Maccabi, koji nošen Guyom Pninijem i Jordanom Farmarom u tom periodu ubacuje 33 koša za 54:44 na poluvremenu.

Početkom nastavka koševima Langforda Izraelci odlaze na plus 13 (57:44) i čini se kako bi mogla izostati bilo kakva neizvjesnost do kraja dvoboja. No hrvatski predstavnik se ne predaje i uzvraća 8:0 serijom kojom se potpuno vraća u susret (60:58). Iako su dva puta ozbiljno priprijetili i prišli na samo poen zaostatka, košarkaši Cedevite do prvog vodstva u drugom poluvremenu stižu tek početkom posljednje dionice košem Drapera (74:75). Do 35. minute stvari su potpuno izjednačene (82:82), a tada Maccabi radi seriju 6:0 (uz pet poena Smitha) koja se na koncu pokazuje ključnom. Iako gosti još uvijek pokušavaju, ne uspijevaju ugroziti to vodstvo jedne od najvećih europskih momčadi, te na koncu upisuju častan poraz rezultatom 96:89.

Pnini je predvodio pobjednike s 26 poena, a sjajan učinak od 15 poena i čak 13 asistencija ostvario je Farmar, koji se po završetku NBA lockouta (što najvjerojatnije znači uskoro) vraća u New Jersey Netse. Na drugoj strani Draper je ubacio čak 28 poena uz briljantan šut za tri poena (7/9), a tome je dodao i šest asistencija. Koliko je njegov obol važan za ovu momčad najbolje govori podatak da su period igre od 37 minuta u kojima je on bio na parketu košarkaši Cedevite dobili sa šest razlike, dok je u one tri minute koje ga je mijenjao Vedran Princ domaćin ostvario +13. Dobru partiju pružio je i Miro Bilan s 12 poena i četiri skoka, te Marko Car s deset poena. U svom debiju u dresu Cedevite Dalibor Bagarić odigrao je dvije minute i upisao jedan skok.

• Obrisan korisnik28.11.2011. u 10:42
    slažem se s @mantula. sofo je brzo skupio osobne, nije ga blatt odmarao. a farmar je pak dosta igrao. ali maccabi i ovako i onako ima 15 vrhunskih igrača, kao i real, barca i cska. nema tu lošeg igrača-svi su oni vrhunski. ovo je izvrsna partija cedevite....a kad im se priključi bagi, bit će još... [više na forumu]
  • mantula26.11.2011. u 23:11
    schotsanitis je skupio 4 osobne brzo,zato je igrao malo,a ne zato što se odmarao,svaka čast cedeviti,maccabi je morao dati sve od sebe da ih dobiju
    mantula
  • wanksta26.11.2011. u 22:31
    Čestitke Cedeviti na dobroj igri, ali ljudi nemojte zaboravit da je Maccabi igrao tešku euroligašku utakmicu prije samo 2 dana, te da danas nije baš previše igrao Eliyahu, a ni najbolji pojedinac s te utakmice - Schortsanitis, danas uistinu nije bio u elementu, dakle Cedevita je iskoristila gust... [više na forumu]
    wanksta
  • narada10826.11.2011. u 21:01
    Dakle, nas Evrocup-as je namucio favorita za Evroligu. Draper poludio sa 7/9. E ako bi sad neki navijaci Maccabija rekli da je to bila jedna od najbolijih predstava jedne gostujuce momcadi u njihovoj dvorani ove sezone, ja bi bio zadovoljan. A btw: gdje su ti "eksperti-forumasi" koji znaju derati... [više na forumu]