Mravi ostali kratki u Kragujevcu

Damir Žbulj • nedjelja, 27.11.2011.

U devetom kolu regionalne ABA lige košarkaši Zagreba CO gostovali su u Kragujevcu kod Radničkog. U uzbudljivoj utakmici, u kojoj su obje ekipe imale prednost, neizvjesna završnica ipak je na kraju pripala domaćim košarkašima.

Košarkaši Zagreba otputovali su u Kragujevac s namjerom kako bi nastavili odličan niz pobjeda, koji se protegnuo na posljednje četiri utakmice, od čega su dvije bile euroligaške.

Početna petorka Mrava

Trener Androić odlučio se za startnu petorku s Mulaomerovićem, Simonom, Rančićem, Mayom i Kasunom, dok je američko NBA pojačanje T.J. Ford svoju priliku za prve regionalne minute čekalo s klupe.

Vezane vijesti

Dvoboj Radničkog i Zagreba otvoren je koševima Simona, i to na obje strane terena. Domaći David ubacio je prve poene za kragujevački sastav, dok je Krunoslav tricom donio Mrave u minimalnu početnu prednost. Zagrebački Simon potvrdio je dobru formu iz posljednjih utakmica serijom u otvaranju dvoboja, postigao je svih osam uvodnih poena svoje ekipe, uz dvije ubačene trice.

Tri minuta prije isteka prve četvrtine bilo je i +4 za goste (11:15), ali do kraja perioda Radnički uspijeva stići do izjednačenja pa se na prvi odmor odlazi rezultatom 18:18.

Drugu četvrtinu otvaraju koševima Rančić i May, Zagreb odlazi na +7 (18:25), no tu se zaustavlja. Domaćin polako ali sigurno u narednim minutama smanjuje razliku, a u 15. minuti ubačajem Scotta ponovno dolaze do prednosti (27:26). Heytvelt je držao Zagreb u igri polaganjem za 31:30, no tri minute prije odlaska na odmor, tehničku radi Kruno Simon, domaćin realizira bacanja i napad, a nakon promašaja Mulaomerovića i trice Markovića, Radnički ekspresno odlazi na +8 (38:30).

Do poluvremena Bakić s pet poena u potpunosti potapa Mrave, a jedine koševe za Zagreb u završnici prvih 20 minuta postiže samo Heytvelt te se u svlačionicu odlazi s 43:34.

U nastavku utakmice Radnički je bez problema održavao prednost od desetak pogodaka prednosti, zaigrao je bolje i T.J. Ford, koji je u tim minutama upisao sedam poena, od čega je pet bilo s linije slobodnih bacanja te je ponovno s pet asistencija u kratkom vremenu pokazao o kakvom se igraču radi. No, gosti iz Zagreba nisu odigrali kvalitetnije u obrani pa jednostavno nisu mogli uhvatiti priključak s raspoloženim domaćinom. Simon je polaganjem zaključio treću četvrtinu za 64:56 Radničkog.

Učinak igrača

Kod Mrava Rančić je, uz 6/10 za tricu, ubacio 22 poena, Kasun je zaključio susret na odličnih 19 pogodaka i devet uspješno uhvaćenih lopti, dok je Kruno Simon ubacio 15 poena. Mulaomerović je uz očajan šut iz igre (2/11) zabio šest pogodaka, ali je zato imao 12 asistencija, dok je T.J. Ford na terenu proveo 17. minuta zabio sedam poena i upisao pet asistencija. Šarić nije u ovom susretu ulazio na parket. Kod domaćina David Simon predvodio je ekipu do pobjede s 21 ubačenim poenom, dok su mu pomogli Marković s 18 poena i sedam asista te Bakić sa 16 poena i isto toliko asistencija. Sinovec je ubacio 13 poena, a imao je i 13 skokova.

Mravi su ipak odlično otvorili posljednji period igre. Prvo Mulaomerović pa Rančić svojom petom tricom i 19. poenom spuštaju prednost samo na dva poena viška za domaće i Zagreb CO vraćaju u potpunosti u utakmicu. Međutim, odlični 'domaći' David Simon ubacuje svoj 17. poen, a nakon izgubljene lopte Kasuna tricu zabija Sinovec i ponovno je prednost na semaforu bila +7.

U završnici utakmice ponovno odgovornost preuzima Kruno Simom, s pet poena u nizu smanjuje na 76:72, a na ulasku u posljednje tri minute Kasunovim 17. poenom i polaganjem Ožbolta, Mravi su se u potpunosti približili i ponadali kako mogu do neizvjesne završnice.

Nakon promašaja trice Mulaomerovića kod 81:77, uz još dva realizirana bacanja Markovića u posljednju minutu ulazi se s +6 za domaće, no tek kada je David Simon realizirao jedan prodor i zabio svoj 21. poen za 85:80, susret je bio odlučen. Jedino što su gosti iz Zagreb uspjeli bilo je tricom Rančića, s istekom vremena, ublažiti ovaj poraz.

• Obrisan korisnik28.11.2011. u 15:09
    pratio sam skoro sve utakmice zagreba oev sezone, i u svakoj utakmici u kojoj su bili blizu pobijedi saric je prosjedo na klupi, isto tako ne sjecam se s kim su igrali u pocetku sezone dok su bili u katastrofalnoj formi, saric je igrao prvo poluvrijeme i zagreb je vodio, naravno nakon sto je trener... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik28.11.2011. u 01:02
    nek krepa za 50.000 EUR na terenu
    ford 17 minuta? ovi su skroz blesavi
  • Obrisan korisnik27.11.2011. u 21:15
    po meni ne dobiva dovoljno prilike, gledao sam uzivo 5 utakmica zg-a ove godine. odredene stvari su vaznije cak i od rezultata, a ako je mali zaista izvanserijski talent onda mora igrat, pa cak i podredit ekipu njemu... sjetite se kako su drazen i mnogi veliki postali igracine, sa 17 su nosili... [više na forumu]
  • nijeroker27.11.2011. u 21:11
    morate malo bolje pratiti utakmice...dobiva šarić dosta često prilike, sad u zadnje vrijeme nije dobio ništa jer je svojih par zadnjih odigranih tekmi odigrao dosta loše...igrat će on dosta, ne morate se brinuti