Partizan slavio na Marakani

Mišo Gulić • subota, 26.11.2011.

Nogometaši Partizana su u okviru 13. kola nacionalnog prvenstva na Marakani svladali Crvenu Zvezdu rezultatom 2:0, iako je utakmica mogla otići i u sasvim drugom smjeru da su Crveno-beli iskoristili jedanaesterac s kraja prvog dijela.

U 141. vječitom derbiju Partizan je na Marakani svladao Crvenu Zvezdu golovima Vukića i Šćepovića u posljednjih 20 minuta susreta.

Zvezda je u većem dijelu prvog poluvremena imala blagu terensku inicijativu, dok je Partizanu trebalo dobrih pola sata da prvi put zaprijeti golu vratara Bajkovića.

Pet minuta prije odlaska na odmor Lazović je izveo slobodan udarac, lopta pogodila Rnića u ruku, a sudac je opravdano pokazao na bijelu točku. Kazneni udarac je izveo Evandro, pogodio vratnicu i u očaj bacio 35 tisuća gledatelja, koliko ih se okupilo na Marakani.

U drugom dijelu obje momčadi su imale po nekoliko prilika, ali izostala je kvalitetnija završna reakcija napadača pa je nula na semaforu ostala sve do 71. minute i gola Vukića za vodstvo Partizana 0:1.

Pokušavao je Prosinečki s izmjenama promijeniti tijek zbivanja, ali u 78. minuti nova lopta je završila u mreži Zvezde, ovaj put je Šćepović sjajno reagirao i vrhom kopačke loptu gurnuo ispod vratara Bajkovića za 0:2.

Tim zgoditkom je nestala i svaka doza neizvjesnosti, a susret je zaključen slavljem na "jugu" kojeg su tradicionalno "okupirali" navijači Partizana Grobari.