Premiership, 14. kolo, 03.12.2011, 13:45 h
Newcastle
Newcastle 0:3 Chelsea
Chelsea

Ante Zovko • subota, 03.12.2011.

Chelsea je otvorio 14. kolo Premier lige pobjedom 3:0 na St. James' Parku, a Newcastle je na kraju poražen uvjerljivije od prikazanog. Iako rezultat sugerira tako, utakmica svakako nije bila jednosmjerna.

Četiri udarca u okvir gola s obje strane, promašeni jedanaesterac i općenito odlična igra rezime je derbija 14. kola Premier lige koji je Chelsea na kraju dobio uvjerljivije od prikazanog na terenu. Newcastle, koji se dobro branio od napadačkih udara londonske momčadi, imao je svoje prilike, potopljen je na kraju susreta.

Kako je imao deset bodova zaostatka za Cityjem prije ovog susreta, pobjeda je bila imperativ za Chelsea. Zato i ne čudi odlična, prigodama ispunjena utakmica protiv manje-više neopterećenog domaćina koji je na kraju samo rezultatski stradao jer igrom to i nije zaslužio.

Sudac Mike Dean bio je milosrdan prema Chelseaju u petoj minuti kad je David Luiz srušio Dembu Ba u izglednoj prilici za gol na nekih dvadesetak metara. Chelseajev veznjak najslabiji pojedinac na terenu i to je opet ubrzo dokazao.

Tri minute kasnije Ba mu oduzima loptu, a Yohan Cabaye propustio je priliku kad se sjurio u šesnaesterac. John Terry mu je blokirao udarac. Situacija je za Cabayea postala još gora kad je u 13. srušio Daniela Sturridgea u šesnaestercu svoje momčadi. No, Bluesi to ne iskorištavaju. Tim Krul kazneni udarac Franka Lamparda odbija u stativu.

Momčadi nisu davale gledateljima da dođu do daha. Sturridge dvije minute nakon jednaesterca pogađa stativu, a potom promašuje još dvije odlične prilike koje mu je priredio Juan Mata. Ba s druge strane u 35. minuti pogađa prečku odbivši loptu glavom o travnjak.

Nakon promašenog jedanaesterca i tri pogotka u okvir, bilo je jasno da će gol pasti, samo je bilo pitanje na kojoj strani. Logičnije je bilo da se lopta nađe u Newcastleovoj mreži i to se i dogodilo u 38. minuti. Ashley Cole ubacio je loptu sa strane i automatski ubacio Matu u priliku s lijeve strane šesnaesterca. Španjolac fino ubacuje za Didiera Drogbu, a napadač se dobro postavlja i pogađa gornji kut gola Krula koji je bio nemoćan.

Drugi dio počinje mirnije, ali nije trebalo dugo čekati na novi "vatromet". Drogba otvara festival promašaja odličnim primanjem lopte i lošim šutom, Cole zatim sprječava Baov udarac, a u 73. minuti Terry čisti s gol-linije udarac Sammyja Ameobija. U 81. Shola Ameobi koristi još jednu Luizovu slabu reakciju i pogađa prečku.

Činilo se kako je Chelsea sve ugroženiji nakon izlazaka Drogbe i Mate, ali njihove zamjene riješile su utakmicu. Fernando Torres u 89. minuti sjurio u šesnaesterac, a nakon što je sam okušao udarac, hvata blokiranu loptu i postaje asistent Salomonu Kalouu koji postavlja 2:0. I danas odlični Sturridge konačno se upisao u strijelce u trećoj minuti sudačke nadoknade udarcem u gornji kut Krulova gola.

• Obrisan korisnik03.12.2011. u 17:13
    Mali ispravak Marinu; nije vise St. James's park, vec Sports Direct Arena. Trebat ce svima da se naviknu. Inace; tekma je bila odlicna prilike su prstale, golman Newcastlea je cinio cuda. Daleko je Chelsea jos od prave igre ali svaka pobjeda se pise, a bili bi glupi kada bi potjerali Boasa nakon... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.12.2011. u 16:33
    izjednačena tekma,ali na kraju zaslužena pobjeda chelsija,ovaj mladi oriol romeu je pitbul,budućnost kluba.
  • Obrisan korisnik03.12.2011. u 16:16
    david luiz je stoper,makar da ga gledaš kako igra pomislio bi da je sve osim toga
  • Obrisan korisnik03.12.2011. u 16:10