Premiership, 14. kolo, 03.12.2011, 18:30 h
Aston Villa
Aston Villa 0:1 Manchester United
Manchester United

Ante Zovko • subota, 03.12.2011.

U posljednjoj subotnjoj utakmici 14. kola Premier lige Manchester United učinio je što je i namjeravao, pobijedio 1:0 na Villa Parku, a nezanimljivu utakmicu "začinile" su brojne ozljede.

Kako je Manchester City danas upisao laganu pobjedu protiv Norwicha, Unitedu nije preostalo ništa drugo nego tražiti tri boda protiv Aston Ville. Momčad iz Birminghama uvelike im je u tome olakšala neaktivnom igrom kojom su tek u završnici utakmice stvorili dvije-tri prilike vrijedne spomena.

United je pobijedio pogotkom Phila Jonesa nakon jedne mlake reakcije domaće obrane, ali zanimljivije od toga bile su čak tri prisilne zamjene zbog ozljeda, dvije na Villinoj, a jedna na Unitedovoj strani.

Već u sedmoj minuti United je morao mijenjati. Javier Hernandez uhvatio se za gležanj, a nakon intervencije fizioterapeuta, Alex Ferguson morao je posegnuti za zamjenom. Nakon pet minuta stanke ušao je Antonio Valencia. ESPN je tijekom utakmice izvijestio da je Meksikanac pretrpio ozljedu ligamenata gležnja.

Ekvadorac se dobro uklopio u veznu liniju Uniteda koji je u potpunosti držao kontrolu nad utakmicom. Domaći igrači rijetko su u svojim nogama imali loptu. U 20. minuti mlaka reakcija obrane pružila je priliku Naniju na lijevom krilu da nabaci u srce Villina šesnaesterca, a ondje je naletio Jones i ispred dva domaća stopera zakucao loptu iza Shaya Givena.

Irski vratar bio je sljedeći koji je s terena morao izaći na nosilima. U 37. minuti ozlijedio se dok je "čistio" loptu ispred Jonesa. Zamijenio ga je Brad Guzan, a na kraju dugog poluvremena (produženog za osam minuta), navijači su zvižducima pokazali što misle o igri svoje momčadi.

Drugo poluvrijeme počinje kako je i prvo završilo "uspavankom". Najzanimljivija situacija u prvih 20 minuta bila je - nova ozljeda. Jermaineu Jenasu u 62. minuti lopta je zapela za rupu u travnjaku. Ostao je ležati u agoniji, a ubrzo su i po njega došla nosila.

Villa se ipak nije predala. Iako je Manchester bio izrazito dominantan (iako ne konkretan), domaći se bude u posljednjih dvadesetak minuta. Richard Dunne prvo u 70. sprema Emileu Heskeyju udarac glavom koji je otišao pored gola, a 75. branič Ville u šesnaestercu prebacuje za Jamesa Collinsa, a njegov udarac glavom Anders Lindegaard morao je izbiti preko prečke.

Međutim, bilo je to najopasnije od Ville koja do kraja nije uspjela složiti smislenu akciju. United je mirno priveo "mučenje" kraju i vratio se na drugu poziciju.

• Obrisan korisnik05.12.2011. u 21:07
    United opet pobijedio, što boli ove tzv. navijače Liverpoola koji više pišu negativno o Unitedu (a nemaju osnova za to) nego pozitivno o Liverpoolu!
  • Obrisan korisnik04.12.2011. u 14:45
    Ove sezone mislim da će City imati rekordan broj i datih golova i gol razlike i bodova... jednostavno su najbolja ekipa ove sezone.
  • Obrisan korisnik04.12.2011. u 14:36
    48 golova u 14 utakmica, nabolji prosjek u povjesti premiershipa u ovoj fazi prvenstva...
  • Obrisan korisnik04.12.2011. u 11:44
    Pa nisu zabili gol na guz u zadnjoj minuti, vodili su velik dio utakmice, imali još par prilika. Villa uz odlične napadače nije napravila puno, 3 šuta su bila dobra. United je kontrolirao utakmicu cijelo vrijeme, a dojma sam da im se više ne da jurit neke golijade jer dok City troši puno energije... [više na forumu]
  • Mihalj04.12.2011. u 10:57
    ovi smiješni navijači looserpoola kao da svi imaju neku zajedničku mantru o sreći itd. kad se vaš smiješni klub naučit pobjeđivati ovako redovito onda se možete javit