Slavlja Stokea i Wolverhamptona

Josip Tolić • nedjelja, 04.12.2011.

U nedjeljnim dvobojima 14. kola Premierlige Wolverhampton je dvama golovima Fletchera nadvisio Sunderland 2:1 uz kontroverzan pogodak u završnici, a Stoke se popeo na osmo mjesto ljestvice slavljem u Liverpoolu kod Evertona.

Vukovi su dobro krenuli u susret protiv Sunderlanda na Molineuxu i u devetoj minuti imali sjajnu prigodu. Nakon udarca iz kuta O'Hara i Fletcher dobro su zaprijetili gostujućim vratima, no Brown i Westwood s gol-linije spasili su svoju ekipu zaostatka. Vratar Sunderlanda novu je sjajnu obranu imao u 40. minuti kada je refleksno obranio Huntov pokušaj iz blizine.

Vodeći pogodak ipak je pao u domaćoj mreži, i to u 52. minuti. Cattermole je dao loptu prema naprijed koja je naposljetku došla do Richardsona, a on iskosa precizno pogađa Hennesseyjeva vrata i donosi vodstvo Sunderlandu. Gosti su mogli prelomiti utakmicu u 71. minuti da je Larsson iskoristio jedanaesterac, no Hennesey je obranio udarac s bijele točke. Lopta je ubrzo došla pred suprotni gol gdje je Jarvis asistirao Fletcheru, a on glavom poentirao za izjednačenje.

Napeta završnica kulminirala je u 81. minuti. O'Hara se sumnjivo poslužio rukom pri asistenciji za Fletchera, a 24-godišnji Škot lijepim volejem donio preokret u korist domaće momčadi. Sudac je priznao pogodak i bodovi su ostali Wolverhamptonu, koji je tako uspio dodatno pobjeći iznad zone ispadanja. Sada se nalazi na 15. mjestu, a Sunderland ostaje 17.

U drugoj današnjoj utakmici Stoke City na Goodison Parku minimalno je slavio protiv Evertona, a odlučujući pogodak pao je već u 15. minuti. Akcija poslije udarca iz kuta za crveno-bijele završila je udarcem Whiteheada. Robert Huth našao se ispred domaćeg vratara Howarda i malo skrenuo loptu. Dovoljno da Evertonov čuvar mreže ne stigne reagirati te Stoke povede.

Do kraja utakmice valja izdvojiti veliku priliku Evertona u 85. minuti kada su se ispromašivali Stracquilursi, Fellaini i Heitinga. Gosti iz Stoke-on-Trenta tako su zabilježili drugu uzastopnu pobjedu koja ih je dovela do osmog mjesta, a Everton je pao na desetu poziciju.