Primera División, 15. kolo, 03.12.2011, 20:00 h
Barcelona
Barcelona 5:0(3:0) Levante
Levante

Josip Tolić • subota, 03.12.2011.

U utakmici 15. kola španjolskog nogometnog prvenstva momčad Barcelone odlično je odgovorila na izazov Real Madrida koji je ranije slavio s 3:0 kod Sporting Gijóna. Igrači Pepa Guardiole s čak pet golova u mreži ispratili su ekipu Levantea i tako na najbolji mogući način najavili međusobni okršaj iduće subote.

Predstava igrača Levantea protiv Real Madrida u četvrtom kolu, kada su pobijedili, nije se ni približno ponovila dva i pol mjeseca poslije u srazu s najvećim rivalom Barcelonom. Na gostovanju na Camp Nouu momci iz Valencije "popili" su čak pet golova.

Katalonci nisu mogle bolje krenuti u susret. Već u trećoj minuti Cesc Fabregas iskoristio je sjajnu asistenciju petom Inieste i doveo domaćine u vodstvo udarcem s ruba šesnaesterca. Levante se nakon gola ipak malo uspio pribrati, no samo do isteka pola sata igre, kada je vratar Munúa u kratkom vremenu dva puta vadio loptu iz mreže.

U 33. minuti Fabregas je nastavio sjajnu partiju drugim pogotkom, ovaj put glavom, poslije Xavijeva ubacivanja iz slobodnoga udarca. Samo tri minute potom Iniesta je upisao svoju drugu asistenciju. Na semaforu je već stajalo 3:0, a strijelac je bio Isaac Cuenca. Mogli su gosti nastavak učiniti barem malo zanimljivijim da je Koné u 43. minuti zabio iz stopostotne prilike u koju ga je lansirao Torres, no iskazao se katalonski čuvar mreže Víctor Valdés i spriječio smanjenje vodstva svoje momčadi.

U nastavku su se muke trenutno četvrtoplasirane momčadi prvenstva dodatno produbile. Nakon samo deset minuta četvrti gol u Levanteovoj mreži postigao je Lionel Messi nakon što ga je Daniel Alves sjajno primijetio. Na isteku sat vremena igre Messi je ubilježio i asistenciju za pogodak Alexisa Sáncheza. Čileančev udarac odbio se od bloka gostujuće obrane, prevario Munúu i od grede završio u mreži.

Činilo se kako će razlika do kraja utakmice biti još i veća, no ostalo je na "samo" 5:0 iako je Barça još dva puta bila vrlo blizu pogotku. U 73. minuti Messi nije uspio pospremiti loptu u praznu mrežu na Sánchezovo dodavanje, a dvije minute prije kraja Iniesta je poentirao iz akcije koja je prekinuta zbog zaleđa.

I ovako je to bilo vrlo uvjerljivo protiv odličnog Levantea ove sezone. Čini se da bi veliki el Clásico, susret Real Madrida i Barcelone, na Santiago Bernabéuu iduće subote mogao biti uzbudljiviji no ikada. Bodovna razlika između dva rivala ponovno iznosi tri boda, no Madriđani imaju utakmicu manje.

• xavice04.12.2011. u 16:00
    vidim ovdje dosta barcinih navijača kao i ja..nemojte se žestiti i ulaziti u nepotrebne polemike,dok ovako igraju nisu ni pobjede ni trofeji najbitniji,samo uživajte,svi koji volite nogomet..pa dali su nam 15 trofeja u 4 godine,šta više čovjek hoće,ne može to nitko izbrisati,zato bez sekiranja,kad... [više na forumu]
    xavice
  • Obrisan korisnik04.12.2011. u 15:31
    Da,ja sam prico o zasicenju i to nakon proslog kola kad su igrali protiv Getafea i to nakon teske utakmice protiv Milana u Milanu. Jednostavno su igraci preumorni ponekad,a siguran sam i prezasiceni svime. Ovo sinoc je bio bljesak koji je podsjetio na staru Barcelonu i ja mislim da je to zbog... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik04.12.2011. u 15:20
    Ajde ti očito ne kužiš suštinu. Barca će još puno odigrati vrhunskih utakmica, vjerojatno osvojiti LP, razmontirati po ko zna koji put šminkere i mesare iz Madrida, ali čovječe nakon 3 i pol godine dominacije mora doći do pada u igri, posebno sa malim ekipama gdje je motivacija naravno manja jer... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik04.12.2011. u 13:41
    kako se sere dosta u ovim komentarima,cim barca kiksa odma se prica zasicenju kako su oslabili kako nemogu vise a kad dobije onda nista od toga onda je prava barca
  • Obrisan korisnik04.12.2011. u 09:18
    rezultat 5-0. misliš kako su bili dosta učinkoviti. kad ono poništen regularan gol inieste. sanchezu suđeno zaleđe kad je iša sam na golmana kojeg nije bilo. zakucali su bar 5 100%-tnih prilika od kojih messi dvije i sve to protiv kluba koji je četvrti na ljestvici da jakom obranom. strašno je... [više na forumu]