Primera División, 15. kolo, 03.12.2011, 22:00 h
Valencia 2:1 Espanyol
Espanyol

Soldado osigurao novu pobjedu

Ante Dubravac • subota, 03.12.2011.

Nogometaši Valencije u sklopu 15. kola španjolskog prvenstva na svojoj su Mestalli dočekali Espanyol. U relativno izjednačenom susretu uspješniji su bili domaćini rezultatom 2:1.

Već u drugoj minuti domaćini prvi puta prijete. Iz daljine je pokušao Pablo Hernandez, ali gostujući vratar nema problema s tim udarcem. Samo četiri minute kasnije nakon kornera i gužve u gostujućem šesnaestercu sudac Carlos Velasco Carball pokazuje na bijelu točku. Najstrožu kaznu u vodstvo za Valenciju pretvara Tino Costa.

Nakon početnog šoka i vodstva domaćina nogometaši Espanyola se bude i uspostavljaju terensku ravnotežu, ali novu priliku opet imaju domaćini u 20. minuti. S ruba šesnaesterca je pokušao Aritz Aduriz međutim Cristian Alvarez zaustavlja i taj udarac. Nešto kasnije nakon kornera glavom pokušava Aduriz, ali udarac odlazi pokraj lijeve stative.

Bila je to ujedno i posljednja opasnija situacija u ne pretjerano zanimljivih prvih 45 minuta susreta za vrijeme kojih gosti nisu uspjeli stvoriti ozbiljniju priliku.

I početak drugog poluvremena prolazi u ravnopravnoj borbi uglavnom na sredini terena bez opasnosti za vratare obje momčadi. U 61. minuti slobodan udarac za goste s 25 metara udaljenost izvodi Joan Verdu čiji pokušaj odlazi pokraj vratnice. Osam minuta kasnije gosti dolaze do izjednačenja. Thievy Bifouma je uputio prizeman centaršut s desne strane, lopta dolazi do Hectora Morena koji iz blizine pogađa za 1:1.

U 72. minuti odlično prolazi Hernandez i kada je pokušao asistirati obrana gostiju raščišćava opasnost pred svojim vratima. Samo četiri minute nakon što je ušao u igru Roberto Soldado donosi novu prednost domaćinima. Tino Costa je ubacio loptu iz kuta, a Soldado najviše skače na prvoj stativi i zabija za 2:1.

Do kraja susreta Espanyol je pokušao doći do izjednačenja, ali obrana domaćina je bez većih problema izdržala sve napade. U idućem prvenstvenom kolu Valencija odlazi na gostovanje kod Betisa dok će Espanyol dočekati Atletico Madrid.

• Obrisan korisnik03.12.2011. u 23:58
    ne pamtim ovako sugavu igru valencije odavno.... ali eto, veliki pobjedjuju i kad ne igraju dobro :D sad se pripremiti za chelsea (iako su u glavama cini mi se vec bili u toj utakmici) i proci dalje u lp!!! :) AMUNT VALENCIA!