Nikola Vlahović • nedjelja, 04.12.2011.

U završnom dijelu 15. kola Primere odigrane su tri utakmice. Puni plijen je osvojila Osasuna protiv Betisa, dok su Mallorca i Bilbao podijelili bodove. U zadnjoj utakmici Granada je s minimalnom pobjedom došla do pobjede...

Osasuna je u 15. kolu španjolskog nogometnog prvenstva na svom stadionu dočekala Betis. Iako su gosti bili opasniji, na kraju su više razloga za veselje imali domaćini. Navijače na stadionu Reyno de Navarra najprije je u 39. minuti pogotkom razveselio Miguel Flano, koji je glavom matirao Barriaga. Ipak, upornost Betisa isplatila se u 80. minuti kada je za 1:1 pogodio Ruben Castro. Dok se čekalo da sudac odsvira kraj utakmice, Osasuna je zabila drugi gol i tako došla do pobjede. Gol vrijedan tri boda zabio je u sudačkoj nadoknadi Nekounam.

Mallorca i Athletic Bilbao odigrali su utakmicu bez pobjednika, 1:1, a sve najzanimljivije dogodilo se u prvih 45 minuta. Naime, Mallorca je do prednosti došla već u trećoj minuti preko Alvara Jimeneza. Međutim, gosti su uspjeli poravnati rezultat u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je na asistenciju Herrera domaćeg vratara svladao Fernando Amorebieta. Tako su se i jedni i drugi morali zadovoljiti bodom iz ove utakmice.

Granada je na Los Carmenesu ugostila Zaragozu, a domaće navijače na samom kraju prvog poluvremena pogotkom je oduševio Odion Jude Ighalo. Međutim, početkom drugog poluvremena Zaragoza je zaprijetila preko Heldera Postige, ali je njegov udarac glavom zaustavljen. Do kraja utakmice gosti nisu uspjeli poravnati rezultat te je Granada došla do tri važna boda.