Primera División, 15. kolo, 05.12.2011, 21:00 h
Sevilla
Sevilla 3:0 Getafe
Getafe

Marko Domljanović • ponedjeljak, 05.12.2011.

Večeras su Sevilla i Getafe na stadionu Sanchez Pizjuan zaključili 15. kolo španjolskog nogometnog prvenstva. Za domaćine je od prve minute zaigrao i naš Ivan Rakitić koji je upisao dvije asistencije za uvjerljivu pobjedu Seville.

Nakon uvodnih pet minuta odmjeravanja snaga, Sevilla je preuzela konce igre i u 11. minuti domaćini imaju prvu priliku, ali Perotti je neprecizan. Samo dvije minute kasnije u prilici je i Jesus Navas, ali ni on, kao ni Negredo nešto kasnije, ne uspijeva pogoditi Moyinu mrežu.

U 32. minuti domaćini su izborili udarac iz kuta, a Ivan Rakitić pronalazi Frederica Fazija koji glavom napokon dovodi Sevillu u vodstvo. Pet minuta kasnije igru je zbog ozljede morao napustiti Perotti, a do kraja poluvremena gosti ipak uspijevaju zaprijetiti, no Sarabia promašuje.

Pet minuta nakon početka drugog dijela utakmica je odlučena, a nakon solo akcije pogodio je Manu, koji je u prvom dijelu ušao umjesto Perottija. I nakon toga Sevilla je nastavila s napadima, a jedan od zaposlenijih na terenu bio je Rakitić koji je marljivo izvodio udarce iz kuta, ali bez većih prilika.

U 76. minuti Kanoute je uputio dobar udarac, ali gostujući vratar je na mjestu. Nedugo zatim puca i Navas, međutim ni ovaj put nema pogotka. Do kraja utakmice Getafe je uspio malo doći do daha, ali Sarabia i Colunga nisu bili precizni, a kazna je stigla u sudačkoj nadoknadi kada Kanoute dobro reagira na dodavanje našeg reprezentativca i postavlja konačnih 3:0. Sevilla je tako došla do nova tri boda i zasjela na peto mjesto prvenstvene ljestvice.