SP 2011. žene - Skupina D, 3. kolo, 06.12.2011, 20:45 h
Danska 23:19(10:8) Hrvatska
Hrvatska

Pale na prvoj ozbiljnoj prepreci

Ivana Strahija • utorak, 06.12.2011.

Nakon lakih pobjeda protiv kvalitetom inferiornih reprezentacija Obale Bjelokosti i Urugvaja, Hrvatice nisu uspjele nastaviti pobjednički niz protiv Danske. Pale su hrvatske rukometašice tako na prvoj ozbiljnoj prepreci i potencijalno same sebi otežale situaciju u osmini finala.

Danska - Hrvatska 23:19 (10:8)

Svjetsko rukometno prvenstvo, skupina D, 3. kolo

Sao Bernando, Brazil, gledatelja 500
Suci: Gatelis/Mazeika (Litva)

Danska: Toft, Melgaard 1, Thorsgaard 2, Fisker 2, Krogshede, Mortensen, Larsen, Pedersen (11 obrana), Burgaard 5, L. Jorgensen 3, Kristiansen 3(1), Troelsen 6(2), Norgaard 1, Spellerberg, S. Jorgensen

Hrvatska: Grubišić (8 obrana), Tatari 1, Jovetić, Šerić, Petković, Gaće, Pušić-Koroljević, Žderić, Horvat, Franić 2(1), Penezić 9, Jelčić (2 obrane), Lovrić, Zebić 2(1), Milanović Litre 1, Ježić 4

Sedmerci: Danska 3/4, Hrvatska 2/2
Isključenja: Danska 14 minuta, Hrvatska 10 minuta

U utakmicu su Hrvatice krenule jako dobro, a Penezić golovima i Grubišić obranama tjeraju rezultat na 4:0 prije no što su se Dankinje uspjele snaći. Zabavni gol s linije sedam metara postiže Zebić, koja loba dansku vratarku.

No, zabavi je brzo došao kraj, a Dankinje su počele igrati kako valja te su do 15. minute izjednačile, a zatim i povele. Znale su iskoristiti isključenje Tatari u devetoj minuti, a hrvatska rukometašica ionako je imala problema u napadu, zapucavši tri zicera za redom.

Isključena je u 20. minuti Larsen, no to Hrvatice ne uspijevaju iskoristiti za povratak u vodstvo. Oslabila je potom dodatno hrvatska obrana, pa su uz odlični angažman Troelsen i Melgaard, kao i Jorgensen, Dankinje napravile i +4 (10:6). Do kraja poluvremena je Hrvatska tek uspjela smanjiti na 10:8, pri čemu joj nisu pomogla dva poništena gola Zebić, zbog prijestupa. Također, Jovetić je čisti zicer snažno poslala u stativu, a s takvim se učinkom u napadu nije moglo ni očekivati bolje.

U nastavku utakmice Hrvatice se muče, pogađaju pored gola i u vratnice, dok Dankinjama uspijeva put u mrežu pronaći i s igračicom manje. To se dogodilo u 49. minuti, isključena je Spellerberg, no to ne sprječava Dansku da postigne dva gola i dođe do 20:14.

Tračak nade donijela je u završnici utakmice mlada pivotkinja Ježić s dva gola, kojoj se pridružila i Penezić sa svoja dva, pa Hrvatska smanjuje na 21:18. No, bila je već 59. minuta i puno prekasno da se preokrene rezultat.

Najbolji strijelac u danskim redovima bila je Troelsen sa šest golova, dok je Pedersen na golu upisala 11 obrana. U hrvatskoj ekipi, Penezić je imala devet golova, a Ježić četiri.

Pred Hrvaticama je sada dan odmora, a zatim u četvrtak igraju utakmicu protiv Švedske. Na tom je susretu sada dodatni imperativ dobrog rezultata, ostaje nadati se da će djevojke Vladimira Canjuge dobro iskoristiti odmor i motivirano ući u duel sa Šveđankama.

• narada10807.12.2011. u 11:10
    Pa ne znam: kako sam vidio sustav prvenstva dalje idu prve cetiri ekipe iz svake grupe, zar ne? Znaci za prolazak trebamo samo jos dobiti Argentinu. Dobro, cure vele da moraju pobjediti Svedsku radi samopouzdanja, ali nije sve zavrseno ako gube protiv doprvakinja Evrope. Vazno je po meni izbjeci... [više na forumu]