Kvarner časno pao protiv Zadra

Vedran Filipović • utorak, 06.12.2011.

Zadrani su pobjedom 78:67 odnijeli dva boda iz Rijeke gdje im se borbeni Kvarner vrlo dobro suprotstavio, no presudila je serija 8:0 pred kraj susreta...

Domaći su košarkaši imali velikih problema s gostujućom agresivnom obranom, a prvo izjednačenje su Riječani ulovili sredinom druge četvrtine (24:24), a tada Juričić s pet poena zaključuje seriju 11:0 Naglićevih trupa. Ipak, Aleš Pipan je na drugoj strani imao Gorana Vrbanca, dečka rođenog i košarkaški odraslog upravo u - Kvarneru. Vrba je s 14 poena u prvom dijelu zadržao Zadar na zaostatku od dva poena po isteku prvog dijela.

Armada došla podržati Kvarneraše

Zadar se trenutno nalazi na niskim košarkaškim granama, no i takav je veliki mamac za riječku publiku koja nije imala prilike vidjeti Zadrane u natjecateljskoj utakmici tri i pol godine. Dvoranu na Kozali pohodila je i Armada koja je svojim navijanjem i bubnjanjem podržavala domaće, mahom mlade igrače. Lijepo je bilo to vidjeti i prisjetiti se vremena otprije desetak godina kada je Kvarner imao mnogo veću ulogu u hrvatskoj košarci nego što to ima sada.

U 27. minuti Kvarner je na oduševljenje prepune dvorane, koja se zaželjela vidjeti dobru košarku, došao do najveće prednosti (44:37), no vrlo dobri Delaš je tek nešto kasnije okončao seriju Zadrana od 12:4 za 48:49.

S velikom dozom neizvjesnosti ušlo se u posljednjih deset minuta u kojima domaći košarkaši nisu izdržali gostujući nalet tri i pol minute prije kraja. Vrbanc i Delaš postigli su trice, Ivanov je položio za 68:60 i tu je priči bio kraj. Nekoliko brzopletih napada omogućilo je favoriziranom Zadru da zaključi utakmicu s +11 što je možda malo prevelika prednost s obzirom na viđeno stanje na parketu.

Najbolji riječki igrači u ovoj sezoni su Češković i Šimović, a slovenski trener na klupi Dalmatinaca ostavio ih je na 15, odnosno 12 poena. Salamun je postigao 14, a centar Pehar deset koševa. Krvnik Kvarnera bio je domaći dečko Goran Vrbanc koji je bio nezaustavljiv s 22 poena, a "ruku" su mu dali Ivanov s 19 i Delaš s 15 ubačaja. Veliku su dominaciju Zadrani imali u skoku (36-21) i tu bi domaći trebali potražiti uzroke poraza.

"U zadnjoj smo četvrtini fizički dobro reagirali i mislim da nam je pobjedu donijela obrana, a to je nešto što sam uvijek govorio", izjavio je nakon važne pobjede Aleš Pipan dok je Vrbanc dodao: "Proradile su emocije, ali to je profesionalizam. To je normalno u našem sportu. Sada nastupam za Zadar i u svakoj utakmici dajem sve od sebe, a ne bih imao ništa protiv da se vratim u Rijeku jednog dana".

• Obrisan korisnik07.12.2011. u 09:50
    @dario....koliko para-toliko muzike:) španjolski trećeligaš ima veći proračun od zadra ili kvarnera, kao i talijanski drugoligaš. što se tekme tiće....u danim okolnostima, naglić radi dobar posao. svi su predviđali kvarneru borbu za opstanak, a oni su ipak u sredini tabele, s više pobjeda nego... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.12.2011. u 23:08
    gledao sam nekih 5 minuta drugog poluvremena,to je takav jad i bijeda od igre,da je to negledivo,bolje je gledati treću španjolsku ili talijansku ligu nego ovu bijednu našu prvu!!