Mrva spasio pobjedu Jollyja JBŠ

Ivana Jurica • četvrtak, 08.12.2011.

U desetom kolu A-1 lige u goste posljednje plasiranom Dubrovniku stigao je šibenski Jolly JBŠ. Pa iako su gosti imali sigurno vodstvo nakon prvog poluvremena, nekoliko minuta prije kraja utakmice Dubrovčani su se u potpunosti vratili u utakmicu, imali su i minimalno vodstvo, ali odgovornost je tada u svoje ruke preuzeo igrač Jollyja Mate Mrva koji je s nekoliko koševa u nizu svojoj momčadi donio pobjedu. Konačan rezultat bio je 82:78 u korist gostiju.

Dubrovnik – Jolly JBŠ 78:82 (18:34, 18:17, 23:16, 19:15)

Dubrovnik, dvorana u Gospinu polju, gledatelja 150

Suci: Tonči Anzulović (Zagreb), Leo Roglić (Split) i Martin Vulić (Zadar)

Dubrovnik: Miljas, Čiklić 23, Soko 2, Karač 9, Došen 4, Oštrić 10, Hajdić 5, Diminić, Kušt, Lučić 7, Begić 2, Perić 16. Trener: Željko Vreća.

Jolly JBŠ: Josipović 19, Baljkas, Katura 7, Vlaić, Vrlika 4, Režić 6, Mrva 16, Puljko 8, Gabrić 5, Ross 11, Gulam 6, Mihaljević. Trener: Hrvoje Vlašić.

Skokovi: Dubrovnik 26, Jolly JBŠ 31
Asistencije: Dubrovnik 12, Jolly JBŠ 8
Izgubljene lopte: Dubrovnik 8, Jolly JBŠ 7
Prekršaji: Dubrovnik 17, Jolly JBŠ 23

Gosti iz Krešimirova grada od početka su preuzeli konce utakmice u svoje ruke. Raspoložen je na otvaranju bio Josipović sa sedam koševa, a kad su mu se tricama priključili i suigrači Ross, Mrva i Puljko prednost je počela rasti. Od 10:16 vrlo je brzo narasla u 12:23, odnosno 18:34 na kraju prve četvrtine.

Druga četvrtine nije donijela promjene. Dubrovčani su i dalje bili nepreciznu u šutu za tri poena, a, s druge strane, Šibenčani su održavali stečenu prednost. Domaćini su zaprijetili pred kraj poluvremena, ali na predah se ipak otišlo sa +15 u korist gostiju (36:51).

Nastavak je ponudio i drugačiju sliku na terenu. Šibenčani više nisu bili jednako efikasni kao u prvom dijelu, pa su domaćini, preko Čiklića, koji je zadavao najviše problema gostima, i Perića uoči zadnjih deset minuta zaostatak smanjili na minus osam (59:67).

Utakmica je ušla u potpuno dramatičnu završnicu. Momčad Željka Vreće došla je u potpuni egal, minimalno je i povela (72:71), ali ukazao se tada Mate Mrva. S dvije trice iz teških pozicija, jednom ukradenom loptom, te dva realizirana slobodna bacanja svojoj je momčadi donio pobjedu, drugu gostujuću.

Uz kapetana Josipovića koji je uz 19 koševa imao i devet skokova, glavnu je ulogu imao Mrva sa 16 koševa, od čega osam u samoj završnici utakmice. Kod domaćina najbolji je bio Čiklić s 23 koša, a dvoznamenkasti su bili i Perić sa 16, odnosno Oštrić s 10 koševa koji je bio i najveća prijetnja na samom kraju utakmice.

U sljedećem kolu, ove subote, Dubrovnik gostuje na Gripama, dok Jolly Jadranska banka Šibenika na Baldekinu dočekuje Kvarner.