Svjetlost rutinski protiv Alkara

Mišo Gulić • srijeda, 07.12.2011.

Svjetlost Brod je u okviru desetog kola Prve košarkaške lige ugostila sinjski Alkar te rutinirano upisala nove bodove. Sinjani su u prvom dijelu susreta bili ravnopravan protivnik, nekoliko puta imali i prednost, ali Lozančić sam bez konkretne pomoći suigrača nije mogao parirati raspoloženom brodskom trojcu Poščić, Tomeljak, Karlović.

Alkar je dobro izgledao veći dio prvog dijela, ali loš završetak druge i jednako takav početak treće četvrtine, bili su ključ novog gostujućeg poraza. Sinjanima je to bio šesti prvenstveni poraz, dok su domaći pobjedom došli do omjera 5-4.

Prve minute, kao i veći dio prvog dijela, protekle su u izjednačenoj igri, sa stalnim izmjenama u vodstvu, a gosti su zahvaljujući Juri Lozančiću na kraju prve četvrtine imali minimalnu prednost od 19:18.

Vrlo dobro otvaranje drugog perioda Alkaru je donijelo i šest koševa viška (24:18), ali potom Sinjani posustaju, domaći preuzimaju inicijativu te sustižu i prestižu goste, da bi se na odmor otišlo s prednošću Svjetlosti od 34:30.

Otvaranje drugog dijela u potpunosti je pripalo domaćoj momčadi, a ubačajima raspoloženog Poščića Brođani su nakon 24. minute igre imali višak od 10 koševa (44:34). Imali su Sinjani i period dobre igre pa su se nakratko i približili na pet koševa razlike, ali domaći nisu dopustili potpuni priključak pa je na semaforu ubrzo svijetlilo 59:44.

Posljednja četvrtina nije ponudila nikakva uzbuđenja, iako su gosti u 36. minuti došli na 67:63, prave opasnosti nije bilo jer je stvari u svoje ruke ponovno preuzeo Poščić te svojoj momčadi osigurao mirnu završnicu i nove bodove. Susret je zaključen rezultatom 78:69 u korist Svjetlosti.

Pobjedničku momčad je predvodio Matija Poščić s ubačena 24 koša i 11 skokova, dok je Matej Karlović dodao 19, a Ivan Tomeljak 15. Prvo ime u Alkaru je bio Jure Lozančić s 22 koša i tri skoka.