United lako, Arsenal i Liverpool ne

Marko Domljanović • subota, 10.12.2011.

Novo kolo Premiershipa donijelo je bogat popodnevni program ove subote. Manchester United se nakon ispadanja iz Lige prvaka iskalio na Wolverhamptonu, a Arsenal i Liverpool upisali su minimalne pobjede. Strijelac je bio i Ivan Klasnić, ali njegov Bolton je ipak morao potpisati predaju.

Nakon ispadanja iz Lige prvaka, Manchester United se relativno lako obračunao sa Wolverhamptonom. Gosti su prvi put kapitulirali u 17. minuti nakon pogotka Nanija, a deset minuta kasnije Rooney zabija za 2:0 i mirno vodstvo Fergusonovih igrača na poluvremenu.

Međutim, mir je narušen nakon samo dvije minute igre u drugo dijelu kada Fletcher pogađa za goste i vraća utakmicu u neizvjesne vode. To je od gostiju ipak bilo sve jer već u 56. minuti Nani vraća na dva gola razlike, a drugi pogodak u 63. minuti postiže i Rooney pa je priča na Old Traffordu bila završena pola sata prije kraja susreta.

Aston Vila je na gostovanju kod Boltona odigrala bolje prvo poluvrijeme i upravo zahvaljujući njemu došla do pobjede. Albrighton u 33. i Petrov u 39. minuti donose gostima ugodnu prednost na poluvremenu. Ipak, samo deset minuta nakon početka drugog dijela Ivan Klasnić smanjuje na 1:2 i vraća neizvjesnost u utakmicu, ali domaćini više od toga nisu mogli i Aston Vila upisuje vrijedna tri boda. Klasnića je zamijenio Ngog u 78. minuti.

Liverpool je protiv QPR-a uz dosta muke došao do nova tri boda. Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka Suarez pogađa u 47. minuti na asistenciju Charlieja Adama i postavlja konačnih 1:0. Redsi su tako na tablici preskočili Newcastle i došli do šestog mjesta.

Iste probleme imao je i Arsenal koji nije uspijevao probiti obranu Evertona sve do 70. minute kada se, po tko zna koji put ove sezone, ukazao Robin van Persie i donio Londončanima nova tri boda za privremeni skok na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice.

Swansea je na stadionu Liberty ugostio Fulham i došao do važne pobjede. Ni ovdje u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali u 56. minuti Scott Sinclair dovodi domaćine u vodstvo. Isti rezultat stajao je na semaforu sve do infarktne završnice - gosti su u 87. minuti dobili priliku za izjednačenje sa bijele točke, ali Clint Dempsey promašuje savršenu priliku za bod. Kazna za to stigla je u drugoj minuti sudačke nadoknade kada Danny Graham potvrđuje pobjedu domaćina.

Vrlo sadržajnu utakmicu odigrali su Norwich i Newcastle na Norwichevom Carrow Roadu. Domaćini su u vodstvo stigli u 39. minuti preko Hoolahana, ali Ba u sudačkoj nadoknadi uspijeva poravnati rezultat. To, međutim, nije pokolebalo domaćine koji lome utakmicu u samo četiri minute drugog dijela - najprije je u 59. minuti pogodio Holt, a zatim u 63. i Morison. Tri minute kasnije zbog isključenja Goslinga gosti ostaju s igračem manje, ali Ba novim pogotkom u 71. minuti vraća neizvjesnost. Da tri boda ostanu na kontu domaćina pobrinuo se Holt u 82. minuti golom za konačnih 4:2.

WBA je protiv Wigana u vodstvo došao u 33. minuti zahvaljujući Stevenu Reidu, ali gosti samo pet minuta kasnije stižu do poravnanja zahvaljujući Victoru Mosesu. Konačnih 1:2 djelo je Jordija Gomeza koji realizira najstrožu kaznu u 57. minuti.

• IanZG10.12.2011. u 22:57
    Nisam gledao, već sam pratio tekstualan prijenos i nemogu reći koliko sam sretan što smo dobili ovu :D Nakon što sam vidio koliko su fulali bio sam siguran da će završiti 1:0 za QPR ili 1:1. Bravo Redsi, samo naprijed!